Koncert Uwielbienia 'Bogu – Chwała!' w Rumi

Koncerty, Rumia

Data 04.06.2015 19:00
Miejsce Stadion Miejski
Adres Mickiewicza 43
Miejscowość Rumia
Bilety wstęp wolny

W Uroczystość Bożego Ciała (04.06.2015) na Stadionie Miejskim w Rumi odbędzie się Koncert Uwielbienia „Bogu – Chwała!”. Rozpocznie się on o godz. 19.00.

Oficjalnie Organizatorem jest Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Rumi. Faktycznie jednak Organizatorami Koncertu są osoby świeckie, zwykli parafianie, zapaleńcy i szaleńcy Boży, na co dzień zaangażowani w działalność różnych grup duszpasterskich przy swoich parafiach (Podwyższenia Świętego Krzyża i bł. Edmunda Bojanowskiego w Rumi a także parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Redzie).

  • Pomysł Koncertu zrodził się w mojej głowie wiele lat temu, gdy planowałem zrobić z Młodzieżową Diakonią Muzyczną, którą prowadzę w parafii, gdzie jestem Organistą. Koncert się udał, ale czułem niedosyt, że za mało, że to był tylko występ, a nie modlitwa, że przyszli jedynie ci, którzy z Diakonią są zaprzyjaźnieni i kilkadziesiąt zwykłych parafian. A marzyło mi się, żeby wyjść gdzieś „na zewnątrz” i dać koncertowi formę modlitwy uwielbienia. Tą myślą podzieliłem się z kilkoma przyjaciółmi i tak postanowiliśmy zaprosić do współpracy inne Diakonie posługujące w swych parafiach – mówi Krzysztof Gatz, inicjator koncertu.

Współorganizatorem Koncertu jest MOSiR w Rumi. Honorowy Patronat nad Koncertem objął Burmistrz Miasta Rumi.

  • Podstawowym celem Koncertu jest modlitwa i uwielbienie Boga, który kocha nas, jest obecny w życiu każdego z nas, czuwa nad nami, darzy nas Swymi łaskami, działa cuda. Koncert jest też odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, który wielokrotnie wzywał do wyjścia z dziełem ewangelizacji „na ulice”, by w nowych formach duszpasterskich głosić Dobrą Nowinę – dodaje Krzysztof Gatz.

Wstęp na Koncert jest bezpłatny.

  • Podczas Koncertu świadectwo swej wiary da między innymi ks. Jan Kaczkowski, Dyrektor Puckiego Hospicjum. Dlatego też będziemy zachęcać do złożenia ofiary na Hospicjum, jako przejaw wiary wcielanej w życie, miłosierdzia głoszonego nie tylko słowem, ale przede wszystkim poprzez czyny – informuje organizator.

W czasie koncertu wystąpi powołany specjalnie do tego wydarzenia chór wraz z zespołem instrumentalnym. Chórem dyrygować będzie piosenkarka, kompozytorka i dyrygentka Weronika Korthals.

Organizatorom Koncertu przyświeca motto zaczerpnięte ze znanej religijnej piosenki:

„Jestem tu, by wielbić, by oddawać chwałę,

jestem tu, by wyznać: to mój Bóg.

Dobry i łaskawy, cały tak wspaniały,

ponad wszystko cenny dla mnie jest.

I niczym nie odpłacę się

za miłość Twą i za Twój Krzyż!”