Samochodowy wyścig górski w Gdyni

Sport, Gdynia

Data 07.06.2015 09:00
Miejscowość Gdynia

Automobiklub Morski ma przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców Trójmiasta, a w szczególności Gdyni Pogórza na amatorski samochodowy wyścig górski - 1. Gdyńską Górkę. Zawody odbędą się 7 czerwca na ulicy Xawerego Czernickiego w Gdyni, start zaplanowany jest na godzinę 9:00.

Impreza swoim charakterem do złudzenia przypominać ma wyścig górski znany chociażby z lipcowego Grand Prix Sopotu, a dedykowana będzie zawodnikom amatorom nie posiadającym licencji sportowej. Imprezę uświetni udział Pawła Stefanickiego - dwukrotnego Mistrza Polski GSMP w klasie A-2000. Popularny Szołek z numerem jeden wystartuje za kierownicą swojej utytułowanej Hondy Civic Type-r.

  • Dla wszystkich zawodników przewidzieliśmy łącznie sześć przejazdów krętej trasy. Zgodnie z formułą wyścigów górskich będą to dwa przejazdy zapoznawcze, dwa treningowe z pomiarem czasu i dwa zaliczane do klasyfikacji. Do rywalizacji dopuszczeni zostają tylko kierowcy dysponujący autami z klatką bezpieczeństwa - informuje Marek Starzyński, rzecznik Sekcji Sportowej Ak Morski