Premiera utworu Soundwalkera - Electroday 2 w Wejherowie

Koncerty, Wejherowo

Data 20.06.2015 18:30
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Miejscowość Wejherowo
Bilety 40 zł

Łukasz Soundwalker Sobczak, Dieter Werner, Marek Manowski i Władysław „Gudonis” Komendarek. To nazwiska artystów, którzy wezmą w udział w koncercie klasycznej muzyki elektronicznej w Wejherowie.

To jedna z najważniejszych imprez tego typu w kalendarzu miłośników elektronicznej klasyki, a zarazem już druga edycja tego nietypowego wydarzenia. Pierwsza edycja ELECTROday odbyła się 21 czerwca 2014 roku. Swój talent zaprezentowali wtedy: Łukasz "Soundwalker" Sobczak, Przemysław Rudź, Robert Kanaan oraz Marek Biliński.

Tym razem, jako gwiazda wieczoru pojawi się kolejna legenda polskiej elektroniki Władysław Komendarek. To człowiek instytucja, mający w swym repertuarze najbardziej rozpoznawane utwory muzyki elektronicznej. Nagrał 25 albumów pod pseudonimem Gudonis oraz kolejnych 6 z grupą Exodus, gdzie grał na klawiszach. Komendarek ma za sobą koncerty na festiwalach rockowych (Jarocin), elektronicznych (KLEM Nijmegen-Holandia, Drezno-Niemcy, Linz-Austria) jak i jazzowych (Jazz Jamboree). Jest stale aktywny muzycznie, tworzy m. in. ilustracje muzyczne do filmów i przedstawień teatralnych. Koncertuje w kraju i za granicą, zaskakując swych słuchaczy wciąż nowymi, świeżymi pomysłami. Na ELECTROday zaprezentuje swoje najwybitniejsze partie.

W ramach promocji Festiwalu Muzyki Elektronicznej w Wejherowie swoją światową premierę miał utwór Electroday stworzony przez Łukasza Soundwalkera Sobczaka – jednego z artystów występujących na scenie i prowadzącego imprezę.

Muzyka nawiązuje do typowego brzmienia lat 80. i łączy cechy jingla wykorzystywanego do promocji wydarzenia oraz pełnoprawnego nagrania. Premiera miała miejsce w 1.06.2015 roku o godzinie 14:30 na stronie.