Rekonstrukcja Historyczna w Wejherowie przeniesie nas w czasie

Imprezy klubowe, Wejherowo

Data 26.06.2015 12:00-28.06.2015 15:00
Miejsce Rynek Wejherowo
Adres Plac Jakuba Wejhera 6
Miejscowość Wejherowo

Pod koniec czerwca (26-28) na wejherowskim rynku odbędzie się rekonstrukcja historyczna pod tytułem „Jak to na Pomorzu zdrajcy ze Szwedem próbowali się bratać”. Rekonstrukcja obejmie epizody historyczne z czasów potopu szwedzkiego, które rozgrywały się niegdyś na terenie Wejherowa i okolic.

Całe wydarzenie odbędzie się na terenie całego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem Placu Jakuba Wejhera oraz Parku Miejskiego, gdzie rozegrają się bitwy.

[IMG]2[/IMG]

Podczas imprezy odbędą się także rozmaite atrakcje, zarówno dla widzów jak i rekonstruktorów. Organizatorzy zaplanowali między innymi: turniej szabli bojowej, turniej kulinarny oraz wiele innych. Na terenach przyległych do obozowiska będą działać kramy z z regionalnymi produktami, a rzemieślnicy zaprezentują tajniki dawnych zawodów.

Chętni będą mogli zwiedzić pod opieką przewodnika Kalwarię Wejherowską oraz podziemia Kościoła klasztornego pw. św. Anny, gdzie spoczywa założyciel miasta wraz z rodziną. Organizatorzy zaplanowali również przemarsz z pochodniami, fireshow oraz pokaz tańca brzucha.

Kontakt z organizatorami możliwy jest poprzez email [email protected] oraz poprzez formularz kontaktowy na stronie. Wydarzenie na Facebooku.

[IMG]3[/IMG]