Kaszubski przegląd stand up comedy 'Szpòrt na żokach'

Imprezy klubowe, Wejherowo

Data 19.06.2015 18:00
Miejsce Restauracja Campanula
Adres ul. Zamkowa 2
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota wraz z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Restauracją Campanula zapraszają kaszubskich satyryków do udziału w I Przeglądzie stand up comedy „Szpòrt na żokach”, który odbędzie się 19 czerwca 2015 roku w Restauracji Campanula w Wejherowie.

Celem Przeglądu jest pomoc w rozwijaniu talentów oraz rozwoju kariery artystom scenicznym i satyrykom kaszubskim. Ma również zachęcić, przede wszystkim młodych ludzi, do występów scenicznych oraz dać im możliwość promocji na Kaszubach. Przegląd skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli 16 lat.

Uczestnik przygotowuje monolog po kaszubsku, jaki musi trwać 5-10 minut. Oceniane będą: poziom artystyczny, komiczność tekstu oraz sposób jego prezentacji. Wysoko oceniane będą interakcja z widzami oraz elementy improwizacji.

W komisji konkursowej zasiadać będą osoby znane z występów na kaszubskich scenach oraz literaci zajmujący się pisaniem tekstów satyrycznych.

Najlepsi satyrycy otrzymają nagrody pieniężne. Oprócz tego autor najlepszego występu uhonorowany zostanie statuetką Złotej skarpety.

Konkurs odbędzie się 19 czerwca (piątek) 2015 r. w Restauracji Campanula w Wejherowie, ul. Zamkowa 2. Start godzina 18:00.


Zgłoszenia na Przegląd należy przesłać do 12 czerwca 2015 r. na adres mailowy: [email protected] albo listownie na adres:

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie ul. Zamkowa 2a 84-200 Wejherowo

W tytule maila lub na kopercie prosimy napisać: „Szpòrt na żokach”. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania, numer telefonu lub adres mailowy.

Przegląd stand up comedy „Szpòrt na żokach” organizowany jest przez stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota przy współudziale Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Restaurację Campanula. Przegląd współfinansuje Starostwo Powiatowe w Wejherowie.