Spektakl 'Ta oraz inne bajki'

Filmy, Reda

Data 12.06.2015 17:00
Miejsce Miejski Dom Kultury (Fabryka Kultury)
Adres ul. Łąkowa 59 A
Miejscowość Reda
Bilety Wstęp wolny

Teatr „Koniczynka” ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Redzie Tytuł przedstawienia: „Ta oraz inne bajki” Scenariusz i reżyseria: Aneta Kujawczyk, Grażyna Tamas

Obsada: Nauczycielka: Urszula Trzcińska Uczniowie: Rozalia Naczk, Agata Marcyniuk, Wiktoria Nawrocka, Weronika Herrmann, Tymek Strombek, Kinga Ciesielska, Zuzanna Rolbiecka/Natalia Puszczewicz Dzieci: Natalia Puszczewicz, Emilia Fierka, Karolina Tyszka Piotruś Pan: Szymon Szymański Kapitan Hak: Jeremi Mojsiejenko Krokodyl: Patrycja Grześkowiak, Wiktoria Nawrocka, Rozalia Naczk Dzwoneczek: Weronika Herrmann Piraci: Krzysztof Lewiński, Tomasz Kutz, Kinga Ciesielska, Zuzanna Rolbiecka/Urszula Trzcińska

Asystentki: Weronika Lipkowska, Martyna Lewińska Operatorzy techniczni: Maciej Talaśka, Maciej Skrzypski

Ta oraz inne bajki to przedstawienie dla dzieci i miłośników teatru przygotowane w oparciu o książkę pt. „Piotruś Pan”. Jednak autorki scenariusza i jednocześnie reżyserki, wprowadziły do spektaklu nowe postaci. Publiczność będzie mogła śledzić kolejne etapy nowoczesnej KLIK EDUKACJI. Bajki, magia, czary, fantazja i wyobraźnia burzą w niej porządek i wprowadzają nieład.

Podczas uroczystej ceremonii jeden z uczniów Klik Edukacji łamie zasady. Nie stosuje „precyzji językowej” i … czyta książkę. Zachwyca się nią. Przechodzi w świat bajeczny, kolorowy, pełen fantastycznych postaci i przygód. W jego wyobraźni i na scenie pojawia się Piotruś Pan, dzieci, Kapitan Hak, Piraci, Dzwoneczek, straszny krokodyl… Czy zdoła zachęcić inne dzieci do czytania książek? Jak można z radością odkrywać świat? Na te i inne pytania odpowiedzą dzieci. Zapraszamy!

Termin spektaklu: 12 maja 2015 Fabryka Kultury Reda Czas trwania spektaklu: 25 min.

Opiekunowie koła teatralnego składają podziękowanie Rodzicom naszych aktorów za pomoc w przygotowaniu kostiumów i scenografii. Dziękujemy również Stowarzyszeniu „Redzka Szóstka” za dofinansowanie do naszego przedstawienia. Dziękujemy naszym Miłośnikom za wsparcie i za to że jesteście.