'Portrety z przemijaniem w tle' oraz 'Moje senne koty za płoty'

Kultura, Wejherowo

Data 28.07.2015 18:00
Miejsce Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej
Adres ul. Zamkowa 2A
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Sławomira Czaleja pod tytułem „Portrety z przemijaniem w tle” oraz finisaż ekspozycji Kamili Suchodolskiej-Lipińskiej pod nazwą „Moje senne koty za płoty”.

Wydarzenia kulturalne odbędą się 28 lipca roku o godzinie 18:00 w siedzibie muzeum. Wydarzenia uświetni rozmowa z autorami prac przeprowadzona przez Artura Jabłońskiego oraz występ czeskiej kompozytorski i śpiewaczki Silvie Morasten.

„Portrety z przemijaniem w tle” to cykl fotografii doktora Sławomira Czaleja. Obrazy ukazują mieszkańców Kaszub poprzez ich twórczość, wzajemne relacje, przedmioty jakimi się otaczają i przywiązanie do kultywowanych przez nich tradycji. Zdjęcia stanowią kronikę zaginionych zawodów i zwyczajów.

„Moje senne koty za płoty” to wystawa malarstwa Kamili Suchodolskiej-Lipińskiej, w której artystka stara się przypominać odbiorcom nierozerwalny związek człowieka z naturą, zobrazować kontakty miedzy ludźmi.

Silvie Morasten to urodzona w 1987 r. w Usti nad Łabą, czeska kompozytorka i śpiewaczka. Jej artystyczne zainteresowania idą w parze z zamiłowaniem do języków oraz mniejszości narodowych i etnicznych w Europie. Jej własne kompozycje są pełne melancholii i smutku. Ma za sobą 7 lat nauki śpiewu w czeskich konserwatoriach muzycznych. Śpiewała w różnych stylach: jazz, blues, rock, nie obcy jest jej również śpiew klasyczny…, ale najbardziej lubi improwizować. 

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.