Wrzesień 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Zobacz również

Doroczny Mecz Charytatywny na PGE ARENIE Gdańsk

Sport, Gdańsk

Data 05.09.2015 16:30
Miejsce PGE Arena
Adres ul. Korzenna 33/35
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp wolny

W sobotę (5 września) na PGE ARENIE Gdańsk odbędzie się wyjątkowy mecz – tego dnia do piłkarskiego starcia staną Reprezentacja Artystów Polskich i Reprezentacja Przyjaciół Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Wszystko to, aby zgromadzić środki na wsparcie podopiecznych Hospicjum, pod hasłem "Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom".

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2008 roku, świadcząc całodobową opiekę w domach pacjentów. Dzieci kierowane do Hospicjum są dotknięte schorzeniami onkologicznymi, chorobami metabolicznymi, zespołami genetycznymi, wadami rozwojowymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do przedwczesnej śmierci. Opieka, którą zapewnia Hospicjum dzieciom i ich rodzinom jest całkowicie bezpłatna.

Właśnie dzięki takim akcjom jak sobotni mecz możliwa jest nasza pomoc. NFZ pokrywa mniej niż 40 proc. kosztów potrzebnych do działań Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, dlatego wsparcie pochodzące ze zbiórek jest dla nas bardzo cenne – podkreśla prezes fundacji Małgorzata Bałkowska. – To kolejne spotkanie piłkarskie z udziałem Reprezentacji Przyjaciół Hospicjum na PGE ARENIE Gdańsk i jestem przekonana, że tym razem również będzie można połączyć dobry uczynek ze świetną zabawą - dodaje.

Reprezentacja Artystów Polskich prowadzi działania charytatywne, regularnie organizując mecze, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym. Swój udział w najbliższym meczu zapowiedziały takie gwiazdy jak Radosław Majdan, Piotr Zelt czy Bil Gun.

PGE ARENA Gdańsk stale angażuje się w działania charytatywne. Podejmujemy w współpracę z wieloma fundacjami, ponieważ wierzymy, że w ten sposób w pełni wykorzystujemy potencjał stadionu. Niedawno biegliśmy „Piątkę dla Hani”, teraz przed nami piłkarskie potyczki Przyjaciół Hospicjum i słynnej Reprezentacji Artystów Polskich – mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR PGE ARENY Gdańsk.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, ale gorąco zachęcamy do wsparcia zbiórki na rzecz podopiecznych hospicjum. Podczas całego wydarzenia na stadionie będzie można spotkać wolontariuszy fundacji.

Impreza "Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom" zacznie się o godzinie 16.30, a na pół godziny przed jego rozpoczęciem będzie można odebrać bezpłatne wejściówki przy wejściu na żółtą trybunę (od strony ulicy Uczniowskiej). Organizatorami wydarzenia są Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci i PGE ARENA Gdańsk.