XIV Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Redzie

Kultura, Reda

Data 09.11.2015 10:00-21.11.2015 10:00
Miejsce Fabryka Kultury
Adres ul. Łąkowa 59 A
Miejscowość Reda
Bilety Wstęp wolny

Fabryka Kultury zaprasza do udziału w XIV Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Redzie, który odbędzie się 21 listopada 2015 roku w dużej sali Fabryki Kultury w Redzie (ul. Łąkowa 59 A). Planowane rozpoczęcie o godzinie 10:00.

Zgłoszenia należy przesyłać mailowo, faxem lub tradycyjną pocztą do 9 listopada 2015. Dopuszcza się - podobnie jak w latach ubiegłych - udział do 5 grup/aktorów spoza powiatu wejherowskiego. Kartę zgłoszenia oraz regulamin można pobrać na stronie konkursu.

Przewodniczącym jury oraz gościem specjalnym w tym roku będzie Jerzy Kiszkis - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent PWST w Warszawie (1961). W latach 1966–2003 występował na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Znany z ról w takich filmach jak: "Prawo Archimedesa", "Człowiek z żelaza", "Stan wewnętrzny" czy "Awantura o Basię".

Dodatkowo w jury zasiądą: Alicja Araszkiewicz - nauczyciel dyplomowany, przez wiele lat pracowała z dziećmi i młodzieżą realizując z nimi wiele nagradzanych projektów filmowych, min. I miejsce w Młodzieżowym Festiwalu w Poczdamie, II miejsce w Polsce Panasonic Kids Witness News, oraz II miejsce w młodzieżowym konkursie ”Cisza na planie” w 2012 roku. Ukończyła z wyróżnieniem Pomorskie Warsztaty Filmowe oraz Warsztaty operatorskie w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

A także Wojciech Jaworski - aktor Teatru Gdynia Główna, absolwent olsztyńskiego Studium Aktorskiego im. A. Sewruka. Występował m.in. w teatrach państwowych w Olsztynie, w Gdańsku, w Gorzowie Wlkp oraz w Gnieźnie. Związany z trójmiejską sceną off-ową; wystąpił w monodramie Ścianananaświat w reż. Ewy Ignaczak oraz w spektaklu Epitafium dla władzy w Teatrze Gdynia Główna. Uczestnik licznych projektów realizowanych poza instytucjami m.in. South Baltic Academy of Independent Theatre oraz Sopot Non-Fiction (Rezydencja artystyczna i festiwal teatru dokumentalnego).

Podczas obrad jury przygotowaliśmy dla Państwa gościnny spektakl Teatru Gdynia Główna - z cyklu Teatr Zajechał do Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Zapraszamy do udziału!