Piknik w Gęśniku - gęsina z foodtrucka

Inne, Dębogórze

Data 07.11.2015 08:00-08.11.2015 18:00
Miejsce Ferma Gęsi Dębogórze
Adres ul. Pomorska 8
Miejscowość Dębogórze
Bilety Wstęp wolny

Gmina Kosakowo zaprasza na wyjątkowy Piknik w Gęśniku, który odbędzie się w weekend (7-8 listopada), a podawana będzie gęsina z foodtrucka! W tym roku tradycja zmierzy się z nowoczesnością.

  • Chcemy „odczarować” jedzenie gęsiny tylko od święta i tylko pieczoną lub smażoną. Chcemy pokazać, że można jeść potrawy z mięsa gęsiego również w foodtrucku – np. w sałatce, burgerze, jako kanapki. Zaprosiliśmy najlepsze foodtrucki z Trójmiasta, aby zaproponowały swoje wersje dań z gęsiną. Chcemy aby gęsina, która jest bardzo zdrowym mięsem, gościła na naszych stołach nie tylko z okazji dnia św. Marcina, ale na co dzień i dla wszystkich pokoleń! Chcemy promować jedzenie mięsa gęsiego przez młodych ludzi - zachęcają organizatorzy.

Nazwaliśmy nasze gęsi w tym roku – gęsi rozmarynowe – gdyż były karmione rozmarynem, po to aby były jeszcze bardziej zdrowe.

Rozgrzewać listopadową atmosferę będzie ognisko, aromatyczne kawy z foodtracków oraz Brovarnia Gdańsk ze swoimi trunkami i pokazem dotyczącym piw.

  • Z naszej strony zapewnimy doskonałe i przepyszne wędliny z mięsa gęsiego (półgeski, szynki, kabanosy, kiełbasy, metkę, kiełbasę białą, salceson biały) oraz świeże gęsi - dodają organizatorzy.

Piknik odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2015 (sobota-niedziela) na terenie Fermy Gęsi Dębogórze (Dębogórze, ul. Pomorska 8).

Informacje również na Facebooku.

Wstęp, parking – bez opłat.