Wykłady z dowodem - Przełamać tabu!

Inne, Gdynia

Data 15.11.2015 17:00
Miejsce Centrum Nauki EXPERYMENT
Adres aleja Zwycięstwa 96/98
Miejscowość Gdynia
Bilety Wstęp wolny

Już 15 listopada, o godzinie 17:00 Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Wykładów z dowodem (przeznaczonych dla pełnoletnich słuchaczy).

Wykład pt.: „Przełamać tabu! O tabu okiem specjalisty” poprowadzi dr Katarzyna Bojarska, seksuolog, pomysłodawczyni Poradni "BezTabu", pracująca na stanowisku adiunkta w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. 

Celem wykładu będzie pobudzenie do dyskusji na temat zakazów kulturowych funkcjonujących w polskiej i światowej świadomości.

Mimo przemian społecznych i obyczajowych, tabu nadal jest mocno zakorzenione w naszych umysłach. Jak naprawdę działa? W jakich obszarach się przejawia? W jakich sytuacjach utrwalanie tabu jest wynikiem tradycji, a w jakich sprawą celowych przemilczeń i powielania nieprawdziwych treści? Jak tabu wpływa na nasze życie: psychikę, ciało, kontakty społeczne, związki, decyzje, stosunek do innych? W jakim stopniu jesteśmy wyzwoleni? Czy nauka jest wolna od tabu? Jak działa tabu w skali indywidualnej i społecznej?

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, 15 listopada 2015, godzina 17:00, sala D. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie.

[IMG]2[/IMG]