Kabarety w Jastarni

Kultura, Jastarnia

Data 20.11.2015 15:30
Miejsce Hala MOKSIR
Miejscowość Jastarnia
Bilety 10 zł

Kabaret Skeczów Męczących i Kabaret Moralnego Niepokoju zagoszczą w Jastarni, a dokładniej w hali widowiskowo-sportowej. Organizatorem wydarzenia jest MOKSiR.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na kabareton, który odbędzie się 20 listopada (w piątek) o godzinie 15:30. Wystąpią Kabaret Skeczów Męczących oraz Kabaret Moralnego Niepokoju. Wstęp kosztuje 10 złotych. Bilety do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Ilość miejsc ograniczona.

Kabaret Skeczów Męczących - Pod tą kontrowersyjną nazwą kryje się jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów znany również jako KSM. Z roku na rok sami podnoszą sobie poprzeczkę, przygotowując coraz bardziej dojrzałe programy. Robią to już od 10 lat, a o tym, że robią to dobrze świadczy fakt, iż emitowane 10-lecie Kabaretu Skeczów Męczących obejrzały w telewizji ponad 4 miliony widzów, co dało im miejsce w czołówce najchętniej oglądanych programów rozrywkowych w 2014 roku! Podbili serca Polaków charakterystycznymi postaciami, skeczami zaangażowanymi społecznie i politycznie, luzem scenicznym i umiejętnością rozbawienia każdej publiczności.

Poza największymi festiwalami kabaretowymi, które trudno sobie wyobrazić bez udziału KSM, pokazują się szerokiej publiczności współprowadząc z sukcesami wydarzenia muzyczne: Sabat Czarownic 2013, Top Trendy 2014; jak i kabaretowe: Polska Noc Kabaretowa 2013. Gdybyście nadal mieli wątpliwość, że KSM to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny kabaretowej zerknijcie do Internetu na milionowe odsłony skeczów i teledysków, czasami dość kontrowersyjnych (Denatan). Nic dodać nic ująć po prostu Kabaret Skeczów Męczących.

Kabaret Moralnego Niepokoju: Kabaret powstał w 1993 roku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jego twórcy byli wówczas w większości członkami wydziałowego samorządu, na którego siedzibie umieścili tablicę z napisem - Klub Poszukiwaczy Prawdy i Piękna. Pierwszy program zatytułowany "Królewna, Rycerz i Smok", miał premierę w karnawale 1994 roku, na Wydziale Polonistyki UW w sali nr 4.

Kabaret zdobył dużą popularność dzięki częstym występom w telewizji oraz błyskotliwym tekstom Roberta Górskiego. W emitowanym w latach 2003-2006 w TVP2 autorskim programie satyrycznym grupy pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju co tydzień prezentowane były premierowe skecze. Kabaret skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego oraz nie stroni od polityki. Na przełomie 2007 i 2008 roku kabaret tworzył program pt. Miesięcznik Moralnego Niepokoju. Corocznie jest gospodarzem Kabaretowej Nocy Listopadowej.

Zespół aktorski: Robert Górski (teksty), Przemysław Borkowski (teksty), Mikołaj Cieślak (teksty), Rafał Zbieć oraz Magdalena Stużyńska.

Zespół muzyczny: Bartłomiej Krauz (akordeon, śpiew) oraz Tomasz Pfeiffer (gitara).

W przeszłości występowali z kabaretem także Katarzyna Pakosinska, Karolina Rabenda, Katarzyna Zygmont, Michał Majczak, Paweł Goleń oraz Agnieszka Trzebska, Justyna Kuśmierczyk, Ewa Standzoń, Agata Załęcka i nigdzie nie jest napisane, że jeszcze razem nie wystąpią.