Gooral live | Atlantic Gdynia

Koncerty, Gdynia

Data 27.11.2015 21:00-28.11.2015 03:00
Miejsce Klub Atlantic
Miejscowość Gdynia
Bilety 30 zł w prtzedaprzedarzy / 35 zł w dniu koncertu

GOORAL live 27.11.2015 support: ROS | TWIN PRIX | MAD Bilety: 30/ 35 zł Klub Atlantic. Gdynia 3 Maja 28 www.klubatlanticgdynia.pl Bilety: http://www.interticket.pl/program/gooral-live-support-ros-twin-prix-mad-1488

start 21.00

info:

Gooral mógł najprawdopodobniej zasłynąć w 2003 roku remiksem „Whola lotta love” Led Zeppelin. Demówka z utworem dostała się w ręce kultowego radia Bis. Ktoś umieścił utwór na liście przebojów. Z tego co pamięta Gooral utwór zadebiutował na drugim miejscu i to bylo jedyne notowanie dla tego utworu. Gooral do dzisiaj sie zastanawia czy prośba zdjęcia go z anteny to byl szacun dla Led Zeppelin czy zwykły strach… Popularność zaczął zdobywac po założeniu Psio Crew, za które dostał m.in najlepszy debiut od Piotra Metza i Machiny, grając na Sziget, Colours of Ostrava czy w Porgy and Bess.

Potem zrobił Etno Elektro. Jego muzyką reklamował sie Heineken Opener i Coke festival, na których to festiwalach grał równocześnie z Prince i Keny Westem zapełniajac koncerty kilkutysiecznym tłumem.

Później Owsiak zaproponował bielszczaninowi współprace z Mazowszem i Woodstock 2 raz oszalał. Dlaczego drugi raz mozna zobaczyc na jednym z najpopularniejszych filmow na Youtube z tego festiwalu http://www.youtube.com/watch?v=-qZWl0oyWBc „Kto zajmuje się muzyka w tym kraju i go dzis tu nie ma ten jest podwojna dupa z uszami” – powiedział Jurek Owsiak po występie Goorala z Mazowszem.

Teraz Gooral wydaje wraz z menagerem Łukaszem Adamczewskim we własnej wytworni Kardiogram Tune płytę „Better Place” pieczętując współpracę z Anną Wiosną Rogowską i Maciejem Kamerem Szymonowiczem, po wspólnych wystepach m.in. u boku Woodkid czy Foreign Beggears.

Wczesniej udźwiękowił film Franka Hurleya “South” z 1919 roku udowadniajac ze potrafi nie tylko grac jako hadliner prawie godzine bisów w Diseldorfie, ale także stworzyć ścieżkę ambientową do filmu. Obecnie pracuje m.in nad interpretacją Marka Grechuty, a przerwe w jego trasie koncertowej można bylo zauważyc ostatni raz 6 lat temu zaraz po odejsciu z Psio Crew, czego do dziś żaluje Maciej Szajkowski z „Kapeli ze wsi Warszawa”.

Gooral nie powiedzial ostatniego zdania a raczej dopiero „jak jasny gwint” rozkreca się… Oficjlane plyty Goorala: „Szumi Jawor Soundsystem” (Psio Crew) – 2007 (Nominacje do Fryderykow, 3 miejsce na Nowej Tradycji) Muzyka do filmu Franka Hurleya “South” z 1919 roku – 2009 „Ethno Elektro” – 2011Gooral & Mazowsze dvd i cd – 2013 „Better Place” – premiera sklepowa 18 styczen 2014

TWIN PRIX

Przeznaczenie niejedno ma imię. Gdyby Morrison nie spotkał Manzarka nie powstałby The Doors, gdyby Adam nie spotkał Ewy nie byłoby ludzkości, a gdyby Neo nie spotkał Morfeusza wszyscy żylibyśmy w Matrixie. Action Ken i Barbie Boy, mimo, że zrodzeni z jednego łona, tułali się po świecie nieświadomi swej obecności do czasu, gdy na jednej imprezie, gdzieś pomiędzy bitami, ich palce spotkały się na przycisku CUE. W ich głowach pojawiła się iskra zrozumienia a przed oczami zaświtał ten sam prosty pomysł – zniszczyć świat muzyką. Ich znakiem rozpoznawczym stało się mocne electro, dubstep, drumstep i drum'n'bass z najwyższej półki a do tego trzynaście ton szaleństwa które na każdej imprezie spuszczali na ludzi. Teraz najwyższa pora, żebyś Ty przekonał się jak brzmią Barbie Boy i Action Ken w akcji, bo choć przeznaczenie niejedno ma imię, tym razem to dwa słowa. Twin Prix.

Później dołączył do nich BebzonAss i jego bebzon, a może powinno być odwrotnie, jednak była to tak trywialna historia, że szkoda na nią tracić czasu...

Jak na razie przeznaczenie połączyło nas na parkiecie z takimi zagranicznymi muzykami jak: Chase & Status, The Bloody Beetroots, A-Trak, Black Sun Empire, Sigma, Benga, Modestep, Knife Party, Borgore, Flux Pavilion, Steve Aoki, 16Bit, Current Value, Concord Dawn, Drumsound & Bassline Smith, Cookie Monsta, Heist, Ed Solo, Gemini, Xilent, Funtcase, EZ Rollers, Late of the Pier, Toxic Avenger, Tom Encore, Sikdope, Brainpain, Fukkk OFFF, Les Petit Pilous, Robot Koch, Ikki, GTRONIC, Demon, Belzebass, Zombie Kids, Generation Noize, MC SirReal (Freestylers), Freak Slaughter, PZG, Alcowhore, Boy Division (V/A Team), Double Trouble, Siostry, Sick Psychical, We Are Adventure, Dj Szum, Harbour Horse, HHM, Otto, Hrabia Henryk, Junkie Punks, Jick Magger, Kovvalski, Kumka Olik, Shiny Beats czy The Car is on Fire na parkietach całej Polski czyli w miejscach takich jak Kamieniołomy (W-wa), Obiekt Znaleziony (W-wa), Sfinks700 (Sopot), 1500m2 (W-wa), CSG (Gdańsk), Piekarnia (W-wa), Nowy Wspaniały Świat (W-wa), Cafe Mięsna (Poznań), 8-Bitów (Poznań), Buffet (Gdańsk), La Dolce Vita (Gdańsk), GOGG (Gdańsk), Versalka (Sopot), Ucho (Gdynia). Jesteśmy organizatorami takich imprez jak We All Love Dubstep, Centrum Taniej Młodzieży, Pleasure Seaker, a występowaliśmy na iFest (before party), Tour de France, Warsaw Love Noize, Gardening at Night, Cu Cumber, Fetish Sound, Rave School Party, Totalna Rozwałka, Digit4l Tun3s, Kolacje Czwartkowe.

ROS ADDICTION

Jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, dj, producent i promotor znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum'n'bass. Otwarość umysłu i nieszablonowe podejście do muzyki powodują jednak, że jego płytotekę cechuje niezwykły eklektyzm. Historia Rosa, którego często określa się współtwórcą sceny drumandbass w Polsce ma swoje źródło we Włoszech. Tam na przełomie lat 80. i 90. totalnie zainfekował się muzyką klubową. Po powrocie w 1995 roku, nawiązał współpracę z legendarnym warszawskim klubem Blue Velvet. W tym samym czasie działał też w pierwszym w Polsce sklepie winylowym Analog Record Shop. Potem sam otworzył sklep, nieistniejący już Addiction Records w Gdyni, ktory od 2008 roku działa jako wydawnictwo o tej samej nazwie. W 1999 roku powołał do życia projekt o nazwie Sabbia Kru (Mc Rdw / Cent - scratch / Dominik Trębski - trąbka). Od 2004 roku nie istniejacy juz projekt Sabbia byl projektem producenckim współpracującym z zaprzyjaznionymi producentami, muzykami i wokalistami (M. Sierakowski / Mad / A. Valkov / Skubas / Wiosna / M. Sadowska / Envee i wielu innych). W 2001 roku Ros udał się w trasę koncertową po Polsce z sesyjnymi muzykami jazzowymi - Janem Plutą (perkusja) i Krzysztofem Ścierańskim (bas). Trasa promowała DrumandBass i jazzy breaks pośród innej grupy odbiorców, zarazem miała na celu stworzenie mostu porozumienia miedzy żywą sceną muzyczną a klubową. Ros to pierwszy Polak w legendarnym londynskim klubie Fabric, pojawił sie tam dwukrotnie u boku LTJ Bukem'a przy okazji cyklu FabricLive - "Bukem In Session". Miał też przyjemność stanąć za deckami kilku innych brytyjskich klubów. Grał we Włoszech (kontynent i Sycylia), na Łotwie, Słowacji, Ukrainie, w Czechach, Chorwacji, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Grecji i Danii. Wciaż działa czynnie jako promotor, jego cykliczne imprezy Addiction Night czy Atmosphere Poland, gościły największe nazwiska z gatunku DnB