Koncert Jubileuszowy - 30 lat Cantores Veiherovienses!

Koncerty, Wejherowo

Data 06.12.2015 19:30
Miejsce Parafia pw. Trójcy Świętej w Wejherowie
Adres ul. Kościuszki 2
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Chór Cantores Veiherovienses zaprasza na koncert jubileuszowy, z okazji 30-lecia istnienia grupy. Występ odbędzie się w niedzielę (6 grudnia) w parafii p.w. Trójcy Świętej w Wejherowie (Fara).

Zobacz zdjęcia z XX-lecia Chóru Cantores Veiherovienses fot. Leszek Spigarski

W programie koncertu jubileuszowego: Magnificat Johna Ruttera oraz kompozycje Erica Whitacre'a i Anny Rocławskiej-Musiałczyk.

Utwory wykonają: Polska Filharmonia Kameralna, Małgorzata Rocławska - sopran, Chór PSM I st. w Wejherowie, Anna Rocławska-Musiałczyk - fortepian, Marek Rocławski - dyrygent. Koncert odbędzie się w niedzielę (6 grudnia) o godzinie 19:30.

Przypomnijmy, że Chór Cantores Veiherovienses rozpoczął swoją działalność w 1985 roku w Wejherowie. Pomysłodawcą i założycielem chóru jest profesor Marek Rocławski. Zespół od początku swej działalności zdobył uznanie publiczności oraz liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach i konkursach zarówno w kraju jak i za granicą. W 2011 chór "Cantores Veiherovienses” brał udział w 50-tym Międzynarodowym Konkursie Pieśni Chóralnej „Seghizzi” we włoskiej miejscowości Gorizia. Chór mieszany z Wejherowa odniósł wielki sukces na konkursie zdobywając aż trzy cenne nagrody.

[IMG]2[/IMG]