Jubileusz Chóru Harmonia - na scenie również Ryszard Rynkowski

Koncerty, Wejherowo

Data 12.01.2016 18:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska (Sala Główna)
Adres Jana III Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety 30 zł

W Filharmonii Kaszubskiej 12 stycznia 2016 roku o godzinie 18.00 odbędzie się koncert Chóru Męskiego „Harmonia” z okazji jubileuszu 95-lecia chóru pt. „Wnieś serce nad zło”.

Chór Męski „Harmonia” od 95 lat jest ważnym ogniwem życia kulturalnego Ziemi Wejherowskiej. Z okazji jubileuszu podczas specjalnego koncertu oprócz bohaterów wydarzenia wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej oraz znany piosenkarz Ryszard Rynkowski, z którym kilka utworów wspólnie zaśpiewają jubilaci. To niezwykłe wydarzenie poprowadzą Ewelina Kuc i Adam Hebel.

  • Nosić emblemat „Harmonii” to zaszczyt, a jednocześnie zobowiązanie, by doskonalić swój warsztat artystyczny, a także propagować pieśń chóralną wśród społeczeństwa - tak brzmi motto członków wejherowskiego chóru męskiego Harmonia.

Członkowie chóru przygotowali specjalny repertuar, w którym wesprą ich Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej oraz Ryszard Rynkowski. Udział tego ostatniego nie jest dziełem przypadku.

  • Wysłaliśmy do Pana Ryszarda prośbę o możliwość wykorzystania tytułu jednej z jego piosenek jako nazwę naszego jubileuszu. Wraz z odpowiedzią twierdzącą wyraził chęć uczestnictwa w koncercie - mówi prezes chóru.

Wydarzenie będzie można obejrzeć również na wielkim ekranie LED w Filharmonii Kaszubskiej.

Bilety na jubileuszowy koncert kosztują 30 zł.


"Wejherowo, 29 grudnia 1920 roku, godzina 20:30, na małej sali pana Gruhla zagaił pan Chrzan o dzisiejsze zebranie, którego celem jest założenie Towarzystwa Śpiewu chóru męskiego, powołując do pióra pana Pestkę. Obecnych jest 23 panów, którzy się na członków zapisują.” Tak rozpoczyna się pierwszy, historyczny protokół z konstytucyjnego zebrania, które powołało do życia Towarzystwo Śpiewu w Wejherowie, nadając mu imię “Harmonia” - czytamy na stronie grupy.