Bieg pamięci żołnierzy wyklętych

Sport, Sopot

Data 28.02.2016 12:00
Miejsce parking przy Operze Leśnej
Adres ul. Stanisława Moniuszki 12
Miejscowość Sopot
Bilety Obowiązuje opłata startowa od 15 do 50 złotych

Ogólnopolska edycja projektu Tropem wilczym. Bieg pamięci żołnierzy wyklętych odbędzie się na ścieżkach w okolicach Opery Leśnej w Sopocie w niedzielę, 28 lutego 2016 r., na dystansie 1963 metrów. Zapisy do biegu trwają do piątku, 26 lutego.

Głównymi celami biegu są:

  • Upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych,

  • Edukacja i promocja święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych,

  • Upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu,

Dystans 1963 metrów ma charakter symboliczny i związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, pseudonim Lalka.

W biegu może wziąć udział każdy zainteresowany bez względu na wiek, ale obowiązuje limit uczestników – 500 osób.

Dodatkową atrakcją biegu będzie pokaz grupy historyczno-rekonstrukcyjnej o godzinie 11:00 i po biegu, złożenie kwiatów pod pomnikiem Danuty Siedzikówny pseudonim Inka.

Opłata startowa: Pierwsze 250 osób zarejestrowanych i opłaconych – 15 zł, kolejne zgłoszenia zarejestrowane i opłacone do wyczerpania limitu – 25 zł, ewentualne zgłoszenia do piątku, 26 lutego 2016 r., w biurze zawodów – 50 zł.

Opłata startowa przeznaczona jest na pokrycie kosztów pakietu startowego składającego się z: - numeru startowego z logo patrona biegu w Sopocie Inki, pamiątkowej koszulki z wizerunkiem jednego z żołnierzy wyklętych, pamiątkowego medalu, opaski, torby papierowej, pakietu edukacyjnego, gadżetu-niespodzianki, ciepłej herbaty i kuchni polowej.

Do odbioru pakietu startowego w sobotę, 27 lutego 2016 r. zawodnicy muszą posiadać dokument ze zdjęciem w celu weryfikacji danych osobowych. Każdy uczestnik biegu zobligowany jest do biegu w koszulce w ramach pakietu startowego z numerem startowym umiejscowionym na z przodu na wysokości klatki piersiowej. Zgłoszenia on-line do piątku, 26 lutego 2016 roku lub wcześniejszego wyczerpania limitu uczestników.

Zapisy on-line dostępne są TUTAJ.

Organizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie, Zespół Szkół Handlowych w Sopocie i fundacja Wolność i Demokracja.

Biuro zawodów będzie się mieścić w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie, ul. Kościuszki 18/20 w sobotę, 27 lutego 2016 r., w godz. 10.00-18.00.

Szczegółowych informacji udziela Józef Kamiński, MOSiR Sopot, tel. 609 680 804.