Koncert Jazzowy na Walentynki

Koncerty, Rumia

Data 13.02.2016 19:00
Miejsce Stacja Kultura (dworzec PKP)
Adres Starowiejska 2
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny!

Stacja Kultura Biblioteka Główna zapraszają Państwa na jazzowy koncert walentynkowy. Wystąpią Karolina Śleziak – śpiew i Przemysła Strączek - gitara klasyczna, jazzowa, którzy w duecie, muzycznie zaaranżują na jazzowo znane i mniej znane piosenki miłosne.

O wykonawcach:

Ona – młoda dama polskiego jazzu, uznana wokalistka, której utwory mogą Państwo odnaleźć m.in. na składance Ladies Jazz vol. 8. Urodzona w Rybniku, silnie zainspirowana jazzem, popem, bluesem i funky, muzyką Stevie Wonder’a czy Erykah’i Badu. W 2013 roku zadebiutowała płytą „Tesna” i od tego momentu zaczęła się jej prawdziwa przygoda muzyczna (album uznany za jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej 2013). Wystąpiła z programem na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni – jedynym festiwalu w Europie poświęconym jazzującym kobietom. Nietuzinkowy głos, melancholijny rys, subtelny wdzięk. Karolina Śleziak zbiera dotychczas same pozytywne recenzje.

http://karolinasleziak.eu/

On - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, wielokrotnie nagrodzony nie tylko w konkursach ogólnopolskich ale i międzynarodowych (laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz w Bangkoku). Wirtuoz gitary klasycznej, jazzowej. Koncertował m.in. na Letnim Festiwalu w Piwnicy pod Baranami, na Jazz w ruinach na Gliwicach czy na Krakowskich Zaduszkach Jazzowych. Od 2011 prowadzi formację Przemysław Straczek International Group, w skład której wchodzą muzycy z Polski, Włoch i Wielkiej Brytanii. Przemysław Strączek – autor czterech płyt „Earthly Room” 2007, „Light &Shadow” 2010, „Evans” 2012 oraz „White Grain of Coffee” 2014.

http://przemekstraczek.com/

Zapraszamy 13 lutego o godzinie 19:00, Stacja Kultura, Starowiejska 2, dworzec PKP.