Chassis | Vierna - Busola - Wejherowo

Koncerty, Wejherowo

Data 20.02.2016 21:00
Miejsce Busola
Miejscowość Wejherowo

===============================================

CHASSIS

CHASSIS to rockowo-metalowy zespół, który powstał pod koniec 1999 roku w Gdańsku. Grupa zagrała ponad 200 koncertów w klubach całej Polski, na festiwalach i przeglądach u boku takich zespołów jak: Korn, Limp Bizkit, Mastodon, Motorhead, Iron Maiden i Slayer. CHASSIS obecny był na antenach stacji radiowych i i TV m.in. Polskie Radio Program III, Eska Rock, Antyradio, Radio Dla Ciebie, Kuba Wojewódzki Polsat, TVN Uwaga.

Skład:

Michał "Majkol" Gabryelczyk - vocal Mateusz "Matrix" Rybicki - guitar Maciej "Koniu" Kończak - guitar Piotr "Piooro" Piórkowski - bass Aleksander "Olas" Ostrowski - drums, samplers

Chassis "na fejsie" https://www.facebook.com/chassisofficial

===============================================

VIERNA

Vierna powstała w 2006 r...ale przenieśmy się do roku 2014 roku, gdzie grupa rozpoczyna współpracę z nową wokalistką – Marion Jamickson (ex wokalistką zespołu Empire, półfinalistką 3 edycji programu Must Be The Music i półfinalistką eliminacji do Przystanku Woodstock 2013 w Olsztynie), która wprowadza do zespołu mocny wokal growl i scream, przeplatany melodyjnymi wokalami. Po krótkim czasie, współpraca z Marion zaowocowała szeregiem koncertów na terenie całego kraju, występując m.in z Chassis, Pampeluna, Hetman oraz w ramach trasy ‘35th Anniversary Tour’ z legendą polskiego rocka zespołem TURBO.

Skład:

Marion Jamickson - wokal, Vojtek - gitara / manager, Miłosz Głowienka - gitara, Tomasz "Longer" Kamiński - bas, Ania Tkaczyk - perkusja.

Vierna "na fejsie" https://www.facebook.com/ViernaOfficial

=================================================

PERCEPCJA

Percepcja to postrzeganie świata za pomocą zmysłów; dzięki niej możemy odczuwać, poznawać a w efekcie zrozumieć to co nas otacza. To w jaki sposób odbieramy świat, jest sprawą indywidualną i zależy w dużej mierze od naszej osobowości oraz od stanu w jakim się znajdujemy. Można więc powiedzieć że każdy z nas inaczej interpretuje otoczenie, a w efekcie, rozumie świat na swój własny sposób. Skąd więc pomysł na taką nazwę? Po pierwsze dlatego, iż członkowie zespołu wywodzą się z różnych środowisk muzycznych i w różny sposób postrzegają świat i muzykę. Po drugie, zespół chce poprzez bodźce słuchowe, za pomocą tekstów utworów oraz dźwięków, przekazać uczucia i sposób postrzegania świata, będący wynikiem pięciu odmiennych na niego spojrzeń. Zespół ‘Percepcja’ powstał w Wejherowie pod koniec 2011 roku z inicjatywy trzech muzyków: Kamila Wiczkowskiego (ex Blind Trail, PROWE), Marcina Przybylskiego (ex SOK, PROWE) oraz Macieja Sikory (ex Blind Trail). Po kilku próbach zaczęły powstawać pierwsze pomysły i "zarysy" utworów, a także zaczął kształtować się styl granej przez zespół muzyki. Przez kolejne miesiące grupa pracowała nad materiałem oraz poszukiwała basisty i klawiszowca. W listopadzie 2012 za sterami "czterostrunowca" zasiadł Sławomir Muszka (ex Sekcja Zwłok, Centralny System Nerwowy, Carte Blanche, Aya Nostre, Sfora, Bruno Światłocień), a miesiąc później grę na klawiszach zapewnił Przemysław Cygański (ex Incognito, Trójkąt Paralaktyczny, VoDevil, projekt Voordool), tym samym zamykając skład Percepcji. Na początku 2013 roku zostały ukończone prace nad minialbumem zespołu, na którym znalazły się utwory: 1. Przepaść samotnych, 2. Escape from the darkness 3. Spełnienie. Na przełomie sierpnia i września 2014r. nastąpiła zmiana basisty w zespole. Sławomira na stałe zastąpił Piotr Lessnau (ex Maroon Quince) wprowadzając świeżość i nowe brzmienie w zespole. Obecnie zespół nie przerywa prac nad dalszym materiałem i przygotowuje się do planowanych na ten rok koncertów.

Skład:

Wokal / bas- Kamil Wiczkowski Gitara - Maciej Sikora Perkusja - Marcin Przybylski Klawisze- Przemek Cygański

Byli członkowie zespołu: Sławomir Muszka - bas Piotr Lessnau - bas