Walentynki w Stacji Kultura: koncert jazzowy - Ucisz świat dla miłości

Koncerty, Rumia

Data 13.02.2016 10:03
Miejsce Stacja Kultura
Adres ul. Starowiejska 2
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

Miłość - złożone, trudne do zdefiniowania zjawisko, często utożsamiane z uczuciem, które przejawia się w relacji do drugiej osoby połączonej z silnym pragnieniem stałego obcowania z nią. Ona i On razem już 13 lutego w Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP). Wstęp na kameralny koncert jest bezcenny i bezpłatny, wystarczy wziąć ze sobą doborowe towarzystwo i pozytywną energię. W muzycznym duecie zagrają i zaaranżują jazzowo znane i mniej znane piosenki miłosne.

Karolina Śleziak - śpiew i Przemysła Strączek - gitara klasyczna, jazzowa.

Karolina Śleziak – młoda dama polskiego jazzu, uznana wokalistka, której utwory mogą Państwo odnaleźć m.in. na składance Ladies Jazz vol. 8. Urodzona w Rybniku, silnie zainspirowana jazzem, popem, bluesem i funky, muzyką Stevie Wonder’a czy Erykah’i Badu. W 2013 roku zadebiutowała płytą „Tesna” i od tego momentu zaczęła się jej prawdziwa przygoda muzyczna (album uznany za jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej 2013). Wystąpiła z programem na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni – jedynym festiwalu w Europie poświęconym jazzującym kobietom. Nietuzinkowy głos, melancholijny rys, subtelny wdzięk. Karolina Ślezak zbiera dotychczas same pozytywne recenzje.

Więcej informacji na stronie

Przemysław Strączek - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, wielokrotnie nagrodzony nie tylko w konkursach ogólnopolskich ale i międzynarodowych (laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz w Bangkoku). Wirtuoz gitary klasycznej, jazzowej. Koncertował m.in. na Letnim Festiwalu w Piwnicy pod Baranami, na Jazz w ruinach na Gliwicach czy na Krakowskich Zaduszkach Jazzowych. Od 2011 prowadzi formację Przemysław Straczek International Group, w skład której wchodzą muzycy z Polski, Włoch i Wielkiej Brytanii. Przemysław Strączek – autor czterech płyt „Earthly Room” 2007, „Light &Shadow” 2010, „Evans” 2012 oraz „White Grain of Coffee” 2014.

Więcej informacji na stronie.

[IMG]2[/IMG]