Koncert Kękę

Koncerty, Gdynia

Data 14.05.2016 20:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres ul. Św. Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 29 zł (przedsprzedaż) / 39 zł (w dniu koncertu)

Reprezentant Radomia narobił szumu albumem „Takie Rzeczy”, który ukazał się w 2013 roku nakładem PROSTO Label. W świecie pełnym nijakich i skrojonych pod medialny szablon rapowych debiutantów mocno wyróżniał się i przykuwał uwagę. Po sukcesie pierwszej płyty, która uzyskała status złotej i ponad dwunastu miesiącach w trasie, wrócił z kolejnym albumem, który już po miesiącu okrył się złotem, a po 30 tygodniach na liście Olis, zdobyły platynę. „Nowe Rzeczy“ to opowieść o wychodzeniu z nałogu i uczeniu się na nowo, jak ogarnąć codzienność. KęKę nie poucza, choć mówi o sprawach ważnych swoim niezmiennie szorstkim, dosadnym i nieubarwionym frazesami językiem.

KĘKĘ to MC związany z radomską ziemią od zawsze na zawsze. Jego błyskotliwe pomysły na wersy i tematy kawałków to synteza wiedzy, spostrzegawczości i grubych melanży. W kolejności odwrotnej. Z numerów, które nagrał można zmontować co najmniej trzy długogrające albumy. Współtwórca (wraz z Kotzim) projektów KoKę i Boa’s. W 2007 roku ukazała się EPka KoKę „Weź nas podrób”, a na przełomie 2008/2009 roku Boa’s „Boa’style”. Oprócz EPki, duet Boa’s udzielił się w projekcie Yochimu „Pierwsze cięcie” oraz na składance P1Sounds „Czas ruszać w Polskę”.

W międzyczasie powstało sporo mixtejpów i gościnnych zwrotek, wszystko do obadania w internetach. Na przestrzeni lat podkłady muzyczne udostępniali mu m.in. Lucky Loop, Tytuz, Wola, Kotzi, Tymek, Słowo, BobAir i wielu innych. Ekipa Boa’s ma za sobą sporo koncertów w Radomiu i okolicach.

BILETY: 29 zł (przedsprzedaż) / 39 zł (w dniu koncertu)

Gdańsk: D-Store58 (Grunwaldzka 140) vis-a-vis Galerii Bałtyckiej Fat Cap (Galeria Bałtycka) Chrom Gdańsk Wrzeszcz (ul. Wajdeloty 10) Fireline Skateshop Gdańsk (DH Wielki Młyn)

Sopot: Prosto Shop Sopot (ul. Grunwaldzka 57)

Gdynia: Chromsport.pl (ul. Starowiejska 41) Chrom (ul. Abrahama 71)