Spotkanie autorskie z reporterem Arturem Domosławskim

Książki, Rumia

Data 14.06.2016 18:00
Miejsce Stacja Kultura
Miejscowość Rumia
Bilety wstęp wolny

14 czerwca zapraszamy do Stacji Kultura na spotkanie z reporterem Arturem Domosławskim. Ukończył wydział wiedzy o teatrze w PWST w Warszawie. W latach 1991-2011 był dziennikarzem „Gazety Wyborczej″, od 2011 roku jest związany z tygodnikiem „Polityka″, współpracuje także z polską edycją miesięcznika „Le Monde Diplomatique″. Otrzymał tytuł Dziennikarza Roku 2010 przyznawany przez miesięcznik „Press″.

Już w debiutanckiej książce (Chrystus bez karabinu. O pontyfikacie Jana Pawła II, poświęconej politycznym i społecznym aspektom pontyfikatu Jana Pawła II) zaznaczyły się wszystkie cechy pisarstwa Domosławskiego: dbałość o wielostronny opis rzeczywistości, unikanie hagiografii, odrzucenie polonocentrycznej perspektywy, nakreślenie szerokiego kontekstu historyczno-politycznego, wrażliwość społeczna.

Obszar jego zainteresowań to przede wszystkim Ameryka Łacińska, której poświęcił dwie znakomite książki (Gorączka latynoamerykańska, 2004; Śmierć w Amazonii, 2013), oraz ruchy alterglobalistyczne i relacje Północ-Południe (Świat nie na sprzedaż, Rozmowy o globalizacji i kontestacji, 2002; Ameryka zbuntowana. Siedemnaście dialogów o ciemnych stronach imperium wolności, 2007 - książka uhonorowana Nagrodą im. Beaty Pawlak).