Trójmiejskie Spotkania z Fotografią - Karol Nienartowicz

Inne, Sopot

Data 10.05.2016 18:00
Miejsce Klub Atelier
Adres al. Franciszka Mamuszki 2
Miejscowość Sopot
Bilety wstęp wolny (rejestracja)

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu Trójmiejskie Spotkania z Fotografią!

Naszym gościem będzie Karol Nienartowicz (http://karolnienartowicz.blog.pl/) - malarz, animator, fotograf, licencjonowany przewodnik sudecki. Pasję fotografowania łączy z pasją podróży trekkingowych po górach całej Europy. W swoim dorobku ma kilka wystaw, publikacje w periodykach górskich i podróżniczych, wygrane i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych. Spotkanie odbędzie się 10 maja 2016 roku o godz. 18.00 w Klubie Atelier w Sopocie.

Podczas prezentacji Karol opowie o fotografowaniu w górach Europy: trudach pracy (o przyjemnościach również!), biwakowaniu na dziko w ekstremalnych warunkach oraz fotografowaniu niezwykłych zjawisk pogodowych i przyrodniczych. Opowieść będzie bogato ilustrowana zdjęciami z wypraw i plenerów.

Po prezentacji i w trakcie standardowo już zapraszamy do fotograficznej dyskusji. Nasz gość z pewnością odpowie na wszystkie pytania związane z fotografowaniem w plenerze.

Karol Nienartowicz jest absolwentem jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz Wydziału Malarstwa Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Fotografuje góry od 2003 roku. Po analogowych początkach, w 2005 roku zainteresował się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkrył fotografowanie gór. Istotną datą dla jego podejścia do fotografii górskiej stał się rok 2013. Wtedy fotografia stała się głównym celem wszystkich podróży, a inne cele wypraw zostały jej podporządkowane. Od tego momentu łączy pasję fotografowania z pasją podróży trekkingowych po górach całej Europy. Od 2013 r. organizuje we własnym zakresie wyprawy alpinistyczno-fotograficzne, których głównym celem jest fotografowanie podczas wędrówki z plecakiem, oraz unikanie schronisk i innych zatłoczonych miejsc.