Festiwal gier planszowych w Gdyni

Kultura, Gdynia

Data 28.05.2016 10:00-29.05.2016 18:00
Miejsce Gdynia Arena
Adres ul. Kazimierza Górskiego 8
Miejscowość Gdynia
Bilety bezpłatnie, 10, 15, 20 zł

Zbliża się wydarzenie, które stanowi obowiązkową pozycję w kalendarzu wszystkich fanów gier planszowych, czyli kolejna edycja ogólnopolskiego święta gier bez prądu Festiwal Gramy. Dwunasta edycja imprezy odbędzie się w Gdynia Arena, 28 i 29 maja.

  • To niepowtarzalna okazja dla wszystkich pasjonatów planszówek, osób poszukujących ciekawego sposobu na spędzenie czasu i rodzin z dziećmi. To szansa na poznanie nowych gier czy też wzięcie udziału w turniejach - zapowiadają organizatorzy.

Na zawodników będą czekać takie tytuły jak popularne "Carcassonne", "Dobble" czy "Wsiąść do pociągu", jak również zupełne nowości, które całkiem niedawno ujrzały światło dzienne.

  • Do wyboru będzie ponad 700 tytułów, od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. Dostępna będzie również "lista 20 gram", czyli spis sugerowanych gier, które każdy powinien wypróbować - dodają organizatorzy.

Ponadto w turnieju gier planszowych przewidziano 10 różnych konkurencji, w tym dwa najbardziej oczekiwane turnieje eliminacyjne do mistrzostw Polski. Dla młodszych będzie również przygotowana strefa poszukiwaczy przygód, gdzie czekać będą m.in. dmuchany zamek oraz specjalna mata sumo.

Festiwal odbędzie się w dniach 28 i 29 maja na terenie Gdynia Arena. Pełny program festiwalu znajduje się TUTAJ.

Cennik:

  • bilet jednodniowy – 15 zł/os.

  • bilet dwudniowy – 20 zł/os.

  • bilet rodzinny – 10zł/os./dzień (obowiązuje dla grupy liczącej minimum 3 osoby, w tym minimum 1 dziecko w wieku szkolnym i/lub dla posiadaczy karta Gdynia rodzinna)

  • dzieci do 6 lat – bezpłatne