Animacja: "Jak uratować mamę"

Filmy, Gdynia

Data 01.06.2016 15:40-06.06.2016 00:00
Miejsce Gdyńskie Centrum Filmowe
Adres Plac Grunwaldzki 2
Miejscowość Gdynia

Tak wygląda polska animacja, którą zachwycił się świat! Film, w którym głosów użyczyli Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Andrzej Grabowski, w Kinie Studyjnym GCF od 1 czerwca.

Kiedy mama potrzebuje pomocy, tylko Adaś i Aneta mogą ją sprowadzić. Za sprawą magii dzieci przenoszą się do tajemniczej krainy - pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Tak rozpoczyna się "Jak uratować mamę" - polska animacja, którą zachwycił się świat! Film, którego twórcy deklarują, że "z założenia pozbawiony jest tak modnego dzisiaj okrucieństwa" trafi na ekrany 1 czerwca w Dzień Dziecka.

"Jak uratować mamę" jest pierwszym od 5. lat polskim pełnometrażowym filmem animowanym, który trafi do kin. Produkcja ma już jednak na koncie liczne międzynarodowe sukcesy. "Jak uratować mamę" zostało uznane za Najlepszą animację na New Media Film Festival w Los Angeles oraz 5. Dada Saheb Phalke Film Festival 2015 w Indiach. Pełna przygód produkcja zakwalifikowała się również do oficjalnej selekcji wielu międzynarodowych festiwali, w tym: Hollywood Weekly Magazine Film Festival i 25. Cottbus Film Festival.

"Jak uratować mamę" to historia niezwykłego rodzeństwa. Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta zaś jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Jednak przez jakiś czas myśli dzieci będą musiały skupić się na czymś zupełnie innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica. To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy - pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia - w tym to jedno najważniejsze: ratunek dla mamy.