Baltic Football Cup

Sport, Gdynia

Data 05.06.2016 08:00-06.06.2016 00:00
Miejsce Gdyńskie Centrum Sportu
Adres Olimpijska 5/9
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

Zapraszamy wszystkich fanów futbolu i dużych emocji na kolejną edycję Baltic Football Cup, jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych turniejów dla młodzieży w tej części Europy! Tegoroczne zmagania odbędą się w dniach 5-6 czerwca na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu.

Do udziału w turnieju zapraszamy drużyny z Polski i zagranicy z kategorii wiekowej U-12 (zawodnicy urodzeni w 2004 roku i młodsi). Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego teraz półfinały i finał zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim w Gdyni o pojemności ponad 15 000 miejsc. Gwiazdą tej edycji Baltic Football Cup po raz trzeci z rzędu będzie obrońca tytułu Everton FC, z którego szkółki "wypłynęli" tacy zawodnicy jak Wayne Rooney, czy Ross Barkley! Oprócz tego podczas turnieju zobaczymy również zespoły Nottingham Forest FC, Dynamo Kijów, Karpaty Lwów, Baltikę Kaliningrad, Legię Warszawa, Lechię Gdańsk, czy Arkę Gdynia.

Wśród zaproszonych gości - jak co roku - nie powinno zabraknąć Wojciecha Łazarka, wielokrotnego reprezentanta polski Andrzeja Juskowiaka, prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego i wielu innych znamienitych osobistości. Swoją obecność zapowiedział również Paweł Kryszałowicz, były reprezentant Polski.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Najmłodsi mogą liczyć na atrakcje w "strefie rozrywki". Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych i okolicznościowych pamiątek dla gości.