III Kaszubskie siadanie na trawie

Koncerty, Wejherowo

Data 25.06.2016 17:00
Miejsce Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej
Adres ul. Zamkowa 2A
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki oraz Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej przy Parafii Świętej Anny w Wejherowie serdecznie zapraszają na trzeci piknik rodzinny - III Kaszubskie siadanie na trawie, połączone z II Wejherowską Galą Akordeonu.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 czerwca 2016 roku o godz. 17.00. na tarasie i w parku przy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

W programie:

  • mini-recital piosenki turystycznej w wykonaniu Krzysztofa Sapiehy i Lecha Cieślaka

  • muzyka w wykonaniu akordeonistów, m.in. uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Wejherowie

  • godz. 18.30 - koncert kwartetu instrumentalnego Zagan Acoustic

  • rodzinne muzykowanie

Zagan Acoustic - Letnie improwizacje

Podczas koncertu publiczność wysłucha zarówno autorskich kompozycji z repertuaru zespołu takich jak: Zima, Tango Cukrowej Trzpiotki czy na Cztery. Uzupełnieniem będą kompozycje Astora Piazzolli, kompozycje jazzowe Georga Gershwina czy Carlosa Antonio Jobima. Zagan Acoustic wystąpi w składzie: Pawel Zagańczyk – akordeon, Jarosław Stokowski – kontrabas, Grzegorz Lewandowski – perkusja. Zagan Acoustic - kwartet instrumentalny od ponad 10 lat występujący na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Założony przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku był ciekawą formą poszukiwań po muzyce improwizowanej. Dziś Zagan Acoustic to grupa przyjaciół realizująca pomysły muzyczne z kręgu muzyki jazzowej, folkowej, tangowej czy klezmerskiej. Trzon repertuaru stanowią autorskie kompozycje zarejestrowane na debiutanckiej płycie "3:1" jak również utwory z drugiej płyty "Folk&Roll" zawierającej utwory polskich kompozytorów inspirowanych folkiem.

Zagan Acoustic bierze udział w wielu interesujących projektach muzycznych występując z jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego czy Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Wyraziste brzmienie, duża witalność, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Ponad sześćset koncertów zagranych od momentu powstania zespołu to występy na antenie radia, telewizji, koncerty filharmoniczne, kameralne, teatralne, klubowe a nawet flashmob. Od 2012 roku dedykowane Jakubowi Kubali – pierwszemu klarneciście zespołu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zagrać na akordeonie swój popisowy kawałek – udostępnimy scenę chętnym!

Prosimy o zabranie koców i prowiantu (w przypadku deszczu spotkanie przeniesione zostanie do muzeum).