Koncert Chóru Consonans

Koncerty, Reda

Data 26.02.2017 18:00
Miejsce Fabryka Kultury
Adres Łąkowa 59 A
Miejscowość Reda
Bilety wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie z redzkim Chórem Consonans w Fabryce Kultury! Koncert odbędzie się w dniu ... o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

Chór Consonans to chór mieszany, założony w 2009 roku w parafii św. Antoniego Padewskiego w Redzie. Dyrygentką chóru od samego początku jest Ewa Szmidt - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu (Filia w Szczecinie). Ukończyła tam Edukację Muzyczną oraz Dyrygenturę Chóralną w klasie prof. Ryszarda Handke.

Opiekę duchową nad śpiewakami sprawuje ks. proboszcz Jan Kowalski. Chór włącza się w oprawę muzyczną mszy świętych, jubileuszy, Triduum, a także uczestniczy w licznych konkursach chóralnych.

Sukcesy:

  • Srebrny Dyplom w III Ogólnopolskim Festiwalu Wielkanocnej Pieśni Chóralnej (Sopot, 2016) Dyplom za najlepsze wykonanie utworu o tematyce maryjnej podczas I Pomorskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej - - "Morenowe Chóralia" (Gdańsk, 2014)
  • Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie chorału gregoriańskiego podczas VIII Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej (Szemud, 2014)