Popłynie w lodowatej wodzie, by pomóc dzieciom

Inne, Gdynia

Data 17.03.2018 00:00
Miejsce Plaża miejska przy basenie jachtowym
Miejscowość Gdynia

Piotr Biankowski zmierzy się z ekstremalnymi warunkami zimowymi i będzie pływał w wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza. Cel jest szczytny, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie programu Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda, prowadzonych w Szpitalu Pediatrycznym WUM w Warszawie.

Już 17 marca w Gdyni (plaża miejska przy basenie jachtowym) sportowiec popłynie kolejny raz w ekstremalnych, zimowych warunkach. Dystans, który pokona w wodach Zatoki Gdańskiej, zależy jednak od darczyńców. Każde 50 zł wpłacone na rzecz akcji przeliczane jest na kolejny metr do pokonania przez mistrza lodowego pływania.

Piotr Biankowski postanowił wesprzeć akcję, której celem jest zebranie funduszy na wsparcie programu Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda, prowadzonych w Szpitalu Pediatrycznym WUM w Warszawie – informuje gdyński urząd.

Fundusze będą zbierane do 2 marca poprzez stronę Fundacji Ronalda McDonalda.

Przypomnijmy, że Piotr Biankowski pływał już w lodowatych wodach Syberii, reprezentował Polskę w zawodach Pucharu Świata w Niemczech, Białorusi i Austrii. W ubiegłym roku sportowiec w temperaturze 1,2 stopni Celsjusza dystans „Lodowej Mili” pokonał w zaledwie 27 minut, ustanawiając tym samym rekord Polski.