Konkurs! Zabawka kaszubska (finał)

Kultura, Wejherowo

Data 01.06.2018 00:00
Miejsce Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej
Miejscowość Wejherowo

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wejherowie, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i oddziały przedszkolne (zerówki) z powiatu wejherowskiego do wzięcia udziału w „Powiatowym konkursie na najciekawszą zabawkę inspirowaną kulturą kaszubską”, który został objęty patronatem przez Prezydenta Miasta Wejherowo, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz przez Uniwersytet Gdański. Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagadnień z zakresu kultury kaszubskiej, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań regionalizmem.

Zadanie polega na wykonaniu według własnego pomysłu zabawki inspirowanej szeroko pojętą kulturą kaszubską z dowolnych materiałów i z zastosowaniem różnorodnych technik. Poza wykonaniem i walorami artystycznymi oceniana będzie przede wszystkim pomysłowość, wykorzystanie szeroko pojętej tradycji kaszubskiej (haft kaszubski, baśnie i legendy kaszubskie, inspiracje miejscowościami na Kaszubach i regionalizmem) samodzielność i oryginalność prac. Pomysłodawcami konkursu są nauczycielki Ania Hebel, Aleksandra Kurowska-Susdorf oraz Ania Rybakowska.

Finał konkursu odbędzie się 1 czerwca 2018 r. W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie. Wykonane przez uczniów zabawki zostaną wyeksponowane w Muzeum podczas rozstrzygnięcia konkursu. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni i wyróżnieni. Serdecznie zapraszamy!