Cheerleaderki z całej Polski spotkają się w Rumi

Inne, Rumia

Data 26.05.2018 08:00-27.05.2018 19:00
Miejsce MOSiR
Adres Adama Mickiewicza 49
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

II Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders. Około 420 zawodniczek i zawodników, 33 zespoły oraz 12 duetów weźmie udział w drugich otwartych Mistrzostwach Pomorza Cheerleaders – Grand Prix Polski 2018. Zawody odbędą się 26 maja na hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Wydarzenie odbywa się pod patronatem burmistrza Michała Pasiecznego.

Cheerleading to bardzo prężnie rozwijający się w naszym kraju ruch. Większość zawodników to członkowie Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, organizacji sportowej, która zrzesza wszystkich profesjonalnie zajmujących się cheerleadingiem w Polsce. Organizacja wyróżnia trzy dywizje taneczne, a jedynym dopuszczalnym przyborem w trakcie tańca są pompony. Poszczególne konkurencje rozgrywane są z podziałem na kategorie wiekowe: dzieci, junior młodszy, junior, senior i senior II. Obecnie Polskiego Stowarzyszenie Cheerleaders zrzesza ponad 2000 tysiące zawodniczek i zawodników.

Podczas odbywających się w Rumi mistrzostw, widownia będzie miała okazję m.in. zobaczyć barwne stroje i zaskakujące choreografie oraz doświadczyć radości i mocy tańca. Jak zapewniają organizatorzy, zawody stanowią kuźnię młodych talentów oraz efekt ogromnej pracy i zaangażowania ludzi z pasją, w tym najlepszych trenerów, choreografów i zawsze obecnych rodziców.

– Mistrzostwa są nagrodą dla wszystkich zawodniczek, zawodników oraz kibiców, którzy przez cały rok z ogromnym zaangażowaniem trenują i wspierają ten dynamicznie rozwijający się w Polsce sport – podkreśla Izabela Sobiecka, koordynator zawodów.

Celem wydarzenia jest także umożliwienie rywalizacji na ogólnopolskim poziomie, integracja sportowców oraz klubów, zacieśnianie międzypokoleniowych więzi, a także wymiana doświadczeń między trenerami.

Nad przebiegiem Mistrzostw czuwać będzie ośmioosobowy panel sędziowski, w skład którego wejdą wykwalifikowani sędziowie Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja „Four Dream”, Mazurenko Armwrestling Promotion, Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Koordynatorkami zawodów są Izabela Sobiecka oraz Kamila Górecka-Kaszak.