Konkurs na recenzę teatralną

Filmy, Gdynia

Data 28.05.2018 00:00-11.06.2018 00:00
Miejsce Teatr Gdynia Główna
Miejscowość Gdynia

Podnoszą się głosy, że rola krytyki teatralnej umiera. Postanowiliśmy to sprawdzić, dlatego w tym roku w ramach Festiwalu "Pociąg do Miasta" po raz pierwszy przygotowaliśmy konkurs na najlepszą recenzję teatralną, połączony z warsztatem krytyki teatralnej. Opiekę merytoryczną i redakcyjną nad konkursem obejmie Mirosław Baran - dziennikarz, recenzent teatralny, a przy tym specjalista Działu Impresariatu Teatru Miniatura.

Warsztaty są skierowane do uczniów i studentów, zainteresowanych krytyką i recenzowaniem sztuki. Zadaniem uczestników będzie udział podczas całego Festiwalu "Pociąg do Miasta - Stacja Niepodległa" (30 lipca - 5 sierpnia) i pisanie recenzji ze spektakli. Każdy tekst zostanie skomentowany przez Mirosława Barana oraz umieszczony na blogu, dedykowanemu Festiwalowi. Najlepsze recenzje zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie TGG.

Uczestnicy konkursu i warsztatów zostaną wyłonieni na podstawie próbki tekstu w postaci recenzji wybranego spektaklu. Teksty w wersji cyfrowej (plik w formacie doc lub rtf) nieprzekraczające znormalizowanej strony maszynopisu (1800 znaków ze spacjami) należy przysłać do 11 czerwca 2018 roku na adres: [email protected]