22 Wielki Przejazd Rowerowy

Sport, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, Tczew, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański

Data 10.06.2018 08:00
Miejscowość Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, Tczew, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański

W niedzielę, 10 czerwca 2018 – wyrusza XXII Wielki Przejazd Rowerowy Metropolii Gdańskiej! Jak co roku, będziemy wspólnie świętować jednocześnie promując i zachęcając do użytkowania roweru – jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu.

Udział we wszystkich wydarzeniach XXII Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest bezpłatny.

W tegorocznej, 22 edycji WPR pojadą cztery peletony:

Peleton Tczewski, jadący z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska,

Peleton Kartuski, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska, Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu Energa, Tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak rok temu, ten odcinek XXII WPR dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów, pozostałe odcinki będą dostępne także dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób na wózkach), a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się z Peletonami – Tczewskim oraz Kartuskim), aby po krótkim postoju na ulicy Rajskiej wspólnie wyruszyć w stronę Wrzeszcza i granicy z Sopotem,

Peleton Północny startujący Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię.

Połączone Peletony: Tczewski, Kartuski i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym.

Wielki Finał XXII WPR odbędzie się w miejscu, które absolutnie urzekło nas w zeszłych latach, czyli we wspaniałym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie.