Biesiada Literacka z Jackiem Cyganem

Kultura, Reda

Data 22.06.2018 19:00
Miejsce Miejsk Biblioteka Publiczn
Adres Derdowskiego 3
Miejscowość Reda 84-240
Bilety Wstęp wolny
Autor książki „Życie jest piosenką”,  autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowym, juror i organizator festiwali muzycznych, członek kapituły Nagrody Literackiej im. Leopolda Staffa, Kawaler Orderu Uśmiechu.
 
Jego piosenki od lat śpiewają najlepsi polscy wokaliści, a wraz z nimi cały kraj. Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby tak wspaniale piosenką „Jaka róża taki cierń”, Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby przed nami, że „Czas nas uczy pogody”, a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy „Wypili za błędy”. Edyta Górniak ze swoim utworem „To nie ja” nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji, Andrzej Zaucha nie czarowałby nas swoim „C’est la vie”, a Maryla Rodowicz nie powiedziałaby nam, że są wśród nas „Łatwopalni”. Nie byłoby też najpopularniejszych przebojów zespołu Kombi, ani „Dyskoteki pana Jacka”, na której wychowało się całe pokolenie młodych ludzi.

Książka Jacka Cygana „Życie jest  piosenką”  to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.