Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

Książki, Rumia

Data 29.11.2018 18:00
Miejsce Stacja Kultura
Miejscowość Rumia

Stacja Kultura zaprasza 29 listopada o godz. 18:00 na spotkanie z jednym z najwybitniejszych europejskich reporterów – Wojciechem Jagielskim, autorem m.in. „Modlitwy o deszcz”, „Wszystkich wojen Lary”, „Nocnych wędrowców” czy „Trębacza z Tembisy”.

O warsztacie i wyzwaniach pracy reportera, w kontekście wydania najnowszej książki „Na wschód od zachodu”, rozmawiać będzie Katarzyna Stańczyk, autorka internetowego serwisu „Wokół Faktu”, poświęconego reportażom.

Wojciech Jagielski – jeden z najwybitniejszych europejskich reporterów, pisarz, były korespondent wojenny. Specjalista od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej. Ponad 20 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, był też pracownikiem Polskiej Agencji Prasowej. Razem z wybitnym fotografem Krzysztofem Millerem tworzyli tandem reporterski, jeżdżąc wiele lat w rejony konfliktów zbrojnych. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody im. ks. Tischnera, Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Dariusza Fikusa, nagrody PEN Clubu i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W roku 2014 został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Autor książek reporterskich, m.in. „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw”, „Wszystkie wojny Lary”, „Na wschód o Zachodu”.

Podczas spotkania kupić będzie można wybrane książki Wojciecha Jagielskiego.