Koncert Tango – Dorota Lulka & Milonga Baltica

Koncerty, Rumia

Data 13.02.2019 18:30
Miejsce Stacja Kultura
Miejscowość Rumia

Stacja Kultura zaprasza na walentynkowy koncert „Tango” 13.02.2019 o godz. 18.30 w wykonaniu Doroty Lulki i kwartetu Milonga Baltica.
Dopełnieniem koncertu będzie pokaz tanga argentyńskiego w wykonaniu Oliwii Otto i Damiana Thompsona.

„Tango” to koncert najpiękniejszych tang argentyńskich, między innymi „La Cumparsita”, „Volver” czy „Libertango”, wybawiony z trywialności dzięki osobowości artystów i polskim tekstom. Niepowtarzalny klimat tego koncertu buduje fascynujący głos wokalistki i wirtuozeria zespołu. Interpretacje Doroty Lulki i kwartetu Milonga Baltica są porywające i posiadają walor autentyczności. Teksty utworów, oprócz dwóch wykonywanych w oryginale, napisali Jerzy Jurandot i Józef Lipski, jak również współcześni poeci: Jacek Dehnel, Marcin Sosnowski i Tomasz Olszewski, nadając ponadczasowym przebojom nowy, urzekający kształt. Zespołowi udaje się przekładać klasyczne brzmienia tego gatunku na język kolejnych pokoleń, przyciągając do tanga nowe rzesze młodych słuchaczy. Priorytetem pozostaje jednak zachowanie stylowego charakteru tang, które osiągnęły status światowych hitów.

Milonga Baltica – to kwartet grający tradycyjne argentyńskie tango. Zespół powstał w 2006 roku, jego pomysłodawcą i założycielem jest akordeonista i bandoneonista Paweł A. Nowak. Zespół zajmuje się różnymi odmianami tanga argentyńskiego: tango criollo, nuevo, milonga. W repertuarze kwartet posiada kompozycje m. in. takich twórców jak: Anibal Troilo, Angel Villoldo, Julian Plaza, Astor Piazzolla.
Milonga Baltica nawiązuje swoją muzyką do stylistyki argentyńskich orkiestr tipica. Priorytetem zespołu jest stylowe granie argentyńskiego tanga w aranżacjach łączących brzmienia lat 20., 30. i 40. ubiegłego wieku jak ze współczesnym nuevo.
Koncerty zespołu to niepowtarzalna wycieczka po i historii i świecie tanga.
Członkowie grupy to nie tylko wirtuozi, ale przede wszystkim miłośnicy tanga co sprawia, że ich muzyka staje się jeszcze bardziej autentyczna.

Kwartet Milonga Baltica:
Paweł A. Nowak – bandoneon
Łukasz Perucki – skrzypce
Paweł Zawada – fortepian
Sebastian Wyszyński – kontrabas