Bezpłatna projekcja filmu Piaśnica w gminie Wejherowo

Filmy, Bolszewo

Data 09.02.2020 18:00
Miejsce Hala Widowiskowo – Sportowa
Miejscowość Bolszewo

Bezpłatna projekcja filmu „Piaśnica” w gminie Wejherowo

Po ogólnopolskiej premierze w Warszawie i kaszubskim pokazie w Filharmonii Kaszubskiej, 8 lutego film będą mogli obejrzeć mieszkańcy gminy Wejherowo.

Mieszkańcy Gminy Wejherowo będą mieli niecodzienną okazję obejrzeć film „Piaśnica” w reżyserii Mariusza Sławińskiego, który został zrealizowany przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie. Film powstał w ramach cyklu filmów dokumentalnych pt. „Młyny historii” i opowiada o masowych egzekucjach na Pomorzu, rozpoczętych jesienią 1939 r. przez Niemców w Piaśnicy. Dokument został wzbogacony archiwaliami fotograficznymi i filmowymi, scenami fabularyzowanymi i animacją. Przy realizacji filmu „Piaśnica” pracowało około 100 osób. W scenach rekonstruktorskich zagrali aktorzy i statyści z Pomorza, dla wielu z nich film miał wymiar osobisty. Zdjęcia realizowano m.in. w Wejherowie, Lasach Piaśnicy, w Dąbrówce.

Na pokaz, który odbędzie się w piątek, 8 lutego, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Leśniej 35a w Bolszewie serdecznie zapraszają Dyrektor Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie Teresa Patsidis i Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny! Ze względu na poruszaną tematykę, film nie jest odpowiedni dla osób poniżej 13 roku życia.