XXII Światowy Zjazd Kaszubów w Pucku

Kultura, Puck

Data 21.08.2021 00:00-22.08.2021 00:00
Miejscowość Puck
Bilety Wstęp wolny

Najważniejsze święto północnej Polski! Do Pucka zjadą się Kaszubki z całego globu, aby wziąć udział w XXII Światowym Zjeździe Kaszubów.

 

Choć tradycyjnie Zjazd Kaszubów organizowany był naa początku lipca, to w tym roku ze względu m.in. na pandemię koronawirusa zdecydowano się przesunąć wydarzenie na końcówkę sierpnia.

W sobotę (21 sierpnia) część uczestników wydarzenia przyjedzie specjalnym pociągiem Transcassubia. Pasażerowie ruszą z Chojnic już o godz. 6:20, by po godz. 10:00 dotrzeć do Pucka. Przewoźnik przejedzie m.in. przez Żukowo, Gdynię, Rumię, Redę, Mrzezino i Żelistrzewo.

Około godz. 10:45 odbędzie się przemarsz, podczas którego nastąpi odsłonięcie fontanny w Parku Kaszubskim. Trasa przemarszu: dworzec – ul. Dworcowa – Rondo Solidarności – ul. Wejherowska – ul. Wojska Polskiego – ul. Sędzickiego – ul. Abrahama – ul. Przebendowskiego – Al. Lipowa – ul. 1 – go Maja – ul. 12 Marca – port rybacki.

W niedzielę(22 sierpnia) o godz. 11:30 odbędzie się msza święta w porcie rybackim.

Na osoby, które zdecydują się na udział w tym ważnym dla Kaszubów dniu, czekają takie atrakcje jak dziecięce warsztaty literackie, przegląd Zespołów Ludowych czy bicie rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie.

W centrum imprezy czekać będą dwie sceny, na których wystąpią takie zespoły jak Purtce, Bliza czy ColoRed. Pierwszego dnia wydarzenia o godz. 19:30 wystąpi Weronika Korthals, a gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder.

 

Pełny program na plakacie.