Dzień Otwarty na PGE Arenie

Sport, Gdańsk

Data 15.07.2012 10:00
Miejsce PGE Arena
Miejscowość Gdańsk

Po zakończonych rozgrywkach EURO 2012 Miasto Gdańsk przygotowało dla mieszkańców oraz turystów niespodziankę: Dzień Otwarty Stadionu. Przeżyjmy raz jeszcze atmosferę Mistrzostw – spotkajmy się na najpiękniejszej piłkarskiej arenie!

Stadion otwarty będzie dla zwiedzających od godziny 10.00 do 18.00. Podczas Dnia Otwartego atrakcji nie zabraknie. Zaplanowano m.in. kolej tyrolską (czyli szalony zjazd na linie pomiędzy trybunami), zwiedzanie stadionu, konkursy dla dzieci, zawody w poszukiwaniu bursztynu, streetball. Przez cały dzień na czterech ogromnych telebimach prezentowane będą filmy o stadionie, jak i te wspominające atmosferę Mistrzostw w Gdańsku.

Podczas ubiegłorocznego Dnia Otwartego stadion odwiedziło 81 tysięcy osób. Marzyłbym, o pobiciu tego rekordu – zaznacza Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej, który podczas EURO 2012 był szefem Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego. – 15 lipca chcemy podziękować wszystkim za niepowtarzalną atmosferę, którą wspólnie stworzyliśmy w naszym mieście. Na zewnątrz bursztynowej areny, przy parkingu rowerowym od ul. Uczniowskiej stanie główna scena, na której wystąpią m.in. znany z ostatniej edycji programu X-Factor zespół Dziewczyny i zespół DON – DON. Odbędą się także pokaz zumby oraz zajęcia taneczne. Strefa Rozrywki umiejscowiona na Parkingu P5 (wejście od ul. Marynarki Polskiej) stworzona będzie dla odbiorców w każdym wieku. Kick Point, Strefa T- Mobile, boisko mobilne, Streetball - to tylko część atrakcji, które czekają na wszystkich, którzy 15 lipca zechcą odwiedzić PGE Arenę Gdańsk.

Organizatorem Dnia Otwartego jest Miasto Gdańsk oraz zarządca stadionu Arena Gdańsk Operator.