Soulfly

Koncerty, Gdańsk

Data 16.09.2012 00:00
Miejsce Parlament
Miejscowość Gdańsk

Soulfly przyjedzie do Gdańska! Zespół zagra 16 września w klubie Parlament. Bilety w cenie 79 zł można kupić online na stronie Ticketpro.

Agencja Go Ahead oraz PW Events mają zaszczyt zaprosić na koncert zepołu SOULFLY. Grupa prowadzona przez Maxa Cavalerę, byłego lidera Sepultury, przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album "Enslaved", wydany w marcu 2012. "Enslaved" to jeden z najbardziej agresywnych i dynamicznych albumów w dorobku zespołu, jednocześnie potwierdza powrót Soulfly do najwyższej formy. W związku z tym, że obok Soulfly wystąpią zespoły synów Maxa Cavalery: Incite oraz Lody Kong - trasa odbywa się pod hasłem "The Maximum Cavalera Tour".

Zespół SOULFLY powstał w 1997 roku z inicjatywy gitarzysty Maxa Cavalery, który rok wcześniej opuścił grupę Sepultura. Cavalera do współpracy zaprosił perkusistę Roya Mayorga, który występował poprzednio w Horn i Nausea, gitarzystę Jacksona Bandeira członka Chico Science oraz basistę Marcelo Diasa.

W międzyczasie Cavalera gościł w studiu nagraniowym podczas sesji nagraniowej zespołu Deftones, który zaprosił muzyka do zaśpiewania w utworze "Headup" wydanym na albumie Around the Fur. Znajdujące się w tekście słowa "soul fly" posłużyło jako nazwa zespołu.

Wkrótce potem zespół podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Roadrunner Records. W maja 1998 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo zatytułowane Soulfly. Płyta została zrealizowana z udziałem licznych gości. W otwierającym płytę utworze "Eye For An Eye" zaśpiewał wokalista Fear Factory Burton C. Bell, z kolei w utworze "Bleed" wystąpił lider Limp Bizkit Fred Durst. W Stanach Zjednoczonych debiut dotarł do 79. miejsca listy Billboard 200. Cały album został zadedykowany pamięci pasierba Maxa Cavalery, Dany "D-LOW" Wellsa (ur. 30 maja 1975, był synem Glorii Cavalery z jej poprzedniego związku), który 16 sierpnia 1996 zginął w wyniku wypadku samochodowego[6] (według rodziny prawdopodobnie został zamordowany, a okoliczności zostały upozorowane na wypadek samochodowy). Kolejne wydawnictwa oraz pojedyncze utwory Soulfly były również poświęcone pamięci Wellsa.