Hitparada 80' - CC Catch, Fancy, Gazebo, Systems in Blue

Koncerty, Gdańsk

Data 07.09.2012 20:00-08.09.2012 01:00
Miejsce Ergo Arena
Miejscowość Gdańsk

HITPARADA 80' umożliwi ponowne spotkanie z artystami i przebojami gatunków euro disco, italo disco, pop, synth-pop itd. Każdą z imprez cyklu organizatorzy planują uświetnić bogatą techniką sceniczną i wysokiej jakości nagłośnieniem.

Na pierwszej imprezie cyklu wystąpią:

SYSTEMS IN BLUE - niemiecka grupa muzyczna, która nazwą i stylem muzycznym nawiązuje do zespołu BLUE SYSTEM, którego twórcą i liderem był niemiecki pop - tytan Dieter Bohlen. SYSTEMS IN BLUE to nie kto inny jak dawni muzycy studyjni, których niezwykłe głosy Bohlen wykorzystywał w powyższym projekcie muzycznym jak i w produkcji przebojów dla Modern Talking. Artyści byli odpowiedzialni m.in za wykonanie wszystkich wysokich partii chórków i wszystkie podkłady w refrenach. W 2003 roku po konflikcie z Bohlenem panowie założyli własną formację SYSTEMS IN BLUE, która jest niejako kontynuacją tego co w latach 1987-1998 oferował BLUE SYSTEM.

GAZEBO - niekwestionowana gwiazda lat 80 tych, pionier stylu italo disco. GAZEBO znaczą popularność zdobył już na początku 1982 kiedy to przebojem MASTERPIECE wdarł się na europejskie listy przebojów. Później wylansował jeszcze wiele innych hitów takich jak DOLCE VITA, LUNATIC czy TELEPHONE MAMA ale największą popularnością cieszyła się piosenka I LIKE CHOPIN, która do dziś jest jednym z najbardziej znanych przebojów tamtych czasów i obowiązkowo znajduje się na każdej składance hitów lat 80.

FANCY - niemiecki producent, piosenkarz i kompozytor, który w latach 80 tych i 90 tych wylansował kilkadziesiąt przebojów dyskotekowych. SLICE ME NICE, BOLERO, FOOLS CRY, ANGEL EYES, RUNNING MAN a przede wszystkim megahit FLAMES OF LOVE okupowały szczyty list przebojów. FANCY to obok DIETERA BOHLENA najważniejszy muzyk tego gatunku w Niemczech. Jest także producentem piosenek dla innych piosenkarzy nurtu disco i italo disco takich jak LINDA JO RIZZO czy GRANT MILLER.

C.C. CATCH czyli Caroline Muller to piosenkarka, której w 1986 roku udało się dostać pod muzyczne skrzydła Dietera Bohlena, który właśnie ze swoją grupą Modern Talking przebojem zdobywał rynki muzyczne. Utworem "I CAN LOSE MY HEART TONIGHT" po raz pierwszy weszła na pierwsze miejsca list przebojów. Kolejne utwory m.in. "STRANGERS BY NIGHT", "HEARTBREAK HOTEL", "SOULSURVIVOR" czy jeden z najlepszych w jej karierze "HOUSE OF MYSTICLIGHTS" dały gwarancję popularności i utrzymania się w ścisłej czołówce wykonawców disco tamtych lat.