II Edycja Instytutowych Targów Mody

Inne, Sopot

Data 22.09.2012 14:00
Miejsce Instytut Spraw Wszelakich
Miejscowość Sopot

Impreza dotycząca mody i stylu po raz kolejny odbędzie się w sopockich kontenerach. Drugie Targi Spraw Wszelakich to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć i zakupić wyjątkowe ubrania oraz dodatki przygotowane przez młodych trójmiejskich projektantów i artystów. Atmosferę pełnego ciuchów bazaru – swoisty „fashion days” połączony zostanie z wyścigami gokartowymi i świetną kuchnią. O oprawę muzyczną zadbają muzycy i kolektywy dj-skie. To wszystko już 22 września.

Już od wczesnego popołudnia, w sobotę, będzie można zwiedzać wyjątkową, przygotowaną we wnętrzu sopockich kontenerów, galerię wystawienniczą trójmiejskich projektantek mody. Swoje pomysły przedstawią pracownie Lyko, By Insomnia, Not Anyone, Nudakillers, Activemodelling, Vintage For Ever,Galaxyclothing, Misstery oraz Contract Snowboards. Na szczególną uwagę zasługuje pokaz mody kolekcji ubrań By Insomnia, Vintage For Ever oraz Darka Clothing, którego organizatorem będzie firma Activemodelling. Dodatkowo tajemnice stylizacji i wizażu odkryje stylistka i makijażystka Karolina Staroniewicz.

Po sukcesie I edycji targów, podczas której przez Instytut przewinęło się kilkaset osób, impreza modowa wpisała się na stałe w comiesięczny repertuar sopockich kontenerów.

  • Zrobimy wszystko by czas spędzony u nas był w pierwszej kolejności czasem przyjemnym, zależy nam wręcz na pewnej sielankowości. Instytutowe targi mody to nie tylko bowiem nowoczesna galeria ubrań, ale równie ważna towarzyska atmosfera, którą stworzymy wspólnie z projektantami i zaproszonymi na wydarzenie dj-ami i muzykami, naszej autorskiej kuchni na gości czekać będzie wiele niespodzianek kulinarnych. Warto też wspomnieć o specjalnym pikniku przygotowanym przez firmę Afro-Alk – mówi Marta Woźniak, organizatorka targów. – Oczywiście do poszukiwania ubraniowych perełek zapraszamy zarówno panie jak i panów – dodaje.

Do dyspozycji gości i wystawców będzie nie tylko wnętrze kontenerów, ale również przylegające do nich tarasy. W ramach targów odbędzie się również wyścig gokartowy w ramach zainaugurowanych na KartCenter środowych imprez „Girls Karting”. 10 zawodniczek weźmie udział w trwających 5 minut eliminacjach, których czas określi kolejność na starcie 10-minutowego wyścigu głównego. Następnie, w niezwykłej scenerii toru gokartowego rozpocznie się pokaz mody z udziałem kobiet w różnym wieku,dzięki przeszkoleniu chętnych uczestniczek przez firmę Activemodelling.Warto dodać, że o oprawę muzyczną do późnych godzin nocnych zadbają: Kobinage,Warrior (Syndrom of disorder); Dj. Radar-dj set, D.Lay-guitar, Kasper-sax (RBK); Radekk+Nathanel; Tomek Hoaxt+ Kerth.