Światowy Dzień Serca 2012

Kultura, Gdynia

Data 30.09.2012 10:00
Miejsce Bulwar Nadmorski
Miejscowość Gdynia

Zapraszamy w ostatnią niedzielę września na Bulwar Nadmorski w Gdyni, gdzie będziemy mieli okazję uczestniczyć w wielkim święcie zdrowia i rekreacji podczas corocznych obchodów Światowego Dnia Serca organizowanych przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Na imprezę zapraszamy wszystkie dzieci jak i dorosłych już od godziny 10.00 ponieważ dla każdego przygotowane będą stanowiska z których bezpłatnie będzie można korzystać do godziny 15.00. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy festyn z niesamowitymi atrakcjami, będzie również możliwość czynnego udziału w pokazach karate pod okiem profesjonalnego instruktora. Swoją działalność promować będą również Gdyńskie kluby sportowe zachęcając młodych adeptów sportu do aktywnego spędzania wolnego czasu pozalekcyjnego. Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość skorzystania z darmowych porad lekarzy:

-dietetyka, przy pomocy którego będziemy mogli się dowiedzieć o wieku metabolicznym oraz o procentowej zawartości tkanki mięśniowej, tłuszczowej oraz dokonać:

  • pomiaru poziom cukru,

-pomiar cholesterolu

  • pomiaru ciśnienia tętniczego,

  • pomiaru poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Podczas imprezy w ramach AKADEMII SPORTU prowadzone będą znane już dobrze niektórym zajęcia instruktażowe które mają na celu nauczyć oraz zachęcić uczestników do zdrowego oraz aktywnego trybu życia.