Front Line Assembly, support: DAS MOON

Koncerty, Gdańsk

Data 30.10.2014 20:00
Miejsce B90
Adres Doki 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety Bilety I Pula 40 zł II pula 50 zł, 60 zł w dniu koncertu

Front Line Assembly (FLA) jest projektem stworzonym przez muzyka mieszkającego w Vancouver, Billa Leeba. Kanadyjczyk, jeden z założycieli Skinny Puppy, wraz z Michaelem Balchem powołali w 1986 r. FLA i wydali parę kaset (nazywanych Total Terror I & II), które utorowały drogę kolejnym wydawnictwom: "The Initial Command", "State of Mind" i "Corrosion".

W końcu 1988 r. zespół nagrał mini LP pt. "Disorder", który po połączeniu z "Corrosion" ukazał się jako "Corroded Disorder". Kolejne albumy, "Gashed Senses" i "Crossfire", ugruntowały ich mocną pozycję na scenie industrialnej i skłoniły artystów do wyruszenia w pierwsze światowe tournée. W 1990 r. z grupy odszedł Balch, a na jego miejscu pojawił się Rhys Fulber, i w tym nowym składzie FLA wydało płytę "Caustic Grip". Dwa lata później duet nagrał "Tactical Neural Implant" - dla wielu osób jest to szczytowe osiągnięcie muzyki industrialnej. Krążek ten do dzisiaj wyznacza to co najlepsze w tym gatunku.

W 2005 r. doszło do długo oczekiwanej fuzji - Bill Leeb, Rhys Fulber i Chris Peterson wraz z nowymi członkami FLA, Jeremym Inkelem, Adrianem Whitem i Jaredem Slingerlandem, rozpoczęli pracę nad albumem "Artificial Soldier", którego wydanie nastąpiło w 2006 r. Ten krążek nagrany w nowym składzie FLA przekroczył najśmielsze oczekiwania fanów zespołu. Ciężko brzmiące bity, klimatyczne gitary, przenikliwe melodie, dynamicznie syntezatory i charakterystyczny wokal Billa Leeba stworzyły wyjątkowo spójną i niepowtarzalną jakość. Dodatkowo na płycie pojawia się gościnnie dwóch wokalistów - Eskil Simonsson z Covenant (utwór "the Storm") i Jean-Luc De Meyer z Front 242 (utwór "Future Fail"). Po ukazaniu się "Artificial Soldier" grupa ruszyła na bardzo udane światowe tournée, a rok później wydała album z remiksami pt. "Fallout".

Rezultatem pracy nowego składu były nowy album "Improvised Electronic Device" wydany w 2010 r. i singiel "Shifting Through the Lens". Nowe kompozycje pokazują, że przez ponad 2 dekady działalności FLA udało się zachować swoją dominującą pozycję na scenie. Ponadto na krążku (utwór "Stupidity") gościnnie pojawia się na wokalu Al Jourgensen z Ministry.

Bill Leeb nie ogranicza się do samego FLA, ale pojawia się w innych projektach takich jak: Noise Unit, Delerium, InterMix, Cyberaktif, Equinox i Synaesthesia. Muzyk także skomponował muzykę do popularnej gry komputerowej, Quake 3 - the Arena.

www.facebook.com/frontlineassembly?fref=ts

Suppport:

[IMG]2[/IMG]

DAS MOON to duża dawka elektroniki z domieszką industrialnego brzmienia gitar, unikalnych instrumentów perkusyjnych i charyzmatyczny głos Daisy K., wokalistki i poetki.

DAS MOON wykorzystuje wcześniejsze doświadczenia na granicy industrialnego eksperymentu i muzyki elektronicznej (Rh+ Audiowizualna Grupa Przyjaciół) jako punkt wyjścia do tworzenia w estetyce electro - industrialu i alternatywnego popu. Ważnym elementem koncertów DAS MOON są synchroniczne projekcje wideo.

Inspiracjami dla DAS MOON są m.in. Einstürzende Neubauten, The Prodigy, Laibach, Kraftwerk, Depeche Mode, Nico i Sonic Youth.

DAS MOON tworzą: Daisy K. - wokalistka, autorka tekstów, DJ Hiro Szyma - didżej, perkusista, absolwent warszawskiej ASP, Musiol - producent muzyki elektronicznej i multimediów (studiował kompozycję i produkcję muzyki elektronicznej w bostońskim Berklee College of Music).