Stacja Jazz – Trio muzyczne: Joanna Knitter, Przemysław Dyakowski oraz Artur Jurek

Koncerty, Rumia

Data 14.11.2014 19:00
Miejsce Stacja Kultura
Adres Starowiejska 2
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

Stacja Jazz – Trio muzyczne:

Joanna Knitter, Przemysław Dyakowski oraz Artur Jurek

14 listopada 2014 r. rozpoczynamy w Stacji Kultura cykl koncertowy Stacja Jazz. Gościć będziemy znanych Jazzmanów z Trójmiasta i okolic. Wirtuozi muzyczni wprowadzą Państwa niejednokrotnie w klimat, który będzie trzeba poczuć na własnej skórze, trudno go bowiem opisać słowami.

W piątek 14 listopada, o godz. 19.00 wystąpi niepowtarzalne trio muzyczne, które nieco swingując, wyczaruje dla Państwa barwną paletę osobliwych dźwięków.

Grać będą:

  • Przemysław Dyakowski (saksofon) – ojciec chrzestny muzyki jazzowej w Trójmieście,

  • Joanna Knitter (wokal)- młoda wokalistka jazzowa i bluesowa,

  • Artur Jurek (klawisze) – pianista, aranżer, kompozytor.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Informacje o artystach:

[img_r]2[/img_r]

Przemysław Dyakowski (saksofon)- rozpoczął grę na saksofonie pod koniec lat 50. w zespole Zygmunta Koniecznego w słynnej Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Debiutował jako jazzman podczas Zaduszek Jazzowych w Filharmonii Krakowskiej w 1961 roku. Po przeniesieniu się na Wybrzeże przez wiele lat związany z Klubem Studentów Wybrzeża Żak w Gdańsku m.in. w zespole Włodzimierza Nahornego. Pod koniec lat 60. był współtwórcą zespołu Rama 111, w którym gra do dzisiaj. Uczestniczył w Jazz Jamboree, koncertach z cyklu „Jazz w Filharmonii” (m.in. w Filharmonii Narodowej), na festiwalach i w klubach Skandynawii.

Akompaniował na koncertach takim gwiazdom jazzu i muzyki popularnej jak Cab Calloway, Shirley Jones, Steve Allen, Bobby Short i in. Podczas Gdynia Summer Jazz Days towarzyszył angielskiej wokalistce jazzowej numer jeden – Elaine Delmar, oraz zapowiadał koncerty m.in. Jamesa Browna, B.B. Kinga i Georga Bensona.

Przez dwadzieścia lat prowadził autorską audycję jazzową na antenie Radio Plus. Od tego samego roku jest organizatorem koncertów Gdyńskiego Sax Clubu, który obecnie działa w Klubie Muzycznym Ucho. Przez dziesięć lat – wraz z Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim, grał w zespole Swing Old Stars legendarnego Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Na saksofonie tenorowym kontynuuje stylistykę Lestera Younga.

Od kilku lat występuje w African & Visual Project Wojtka Staroniewicza, słyszymy go także w zespołach grających muzykę alternatywną – Chlupot Mózgu Jacka Staniszewskiego, reggae'owych Dreadless i Ikenga Drummers Larry'ego Ok Ugwu.

Jest liderem zespołu Take it Easy, grającego w stylistyce swinga.

źródło: http://www.bluesandfolkconnection.com/index.php?lang=pl

Joanna Knitter (wokal) - młoda wokalistka jazzowa i bluesowa, można ją usłyszeć w zespole Take It Easy, swingująca i czarująca swoim głosem, uczennica Doroty Miśkiewicz, studentka Uniwersytetu Gdańskiego, laureatka wielu ogólnopolskich przeglądów, występuje z różnymi trójmiejskimi formacjami z kręgu bluesa i jazzu , m.in. z zespołem Przemka Dyakowskiego, z Debesters, Ziętek Band, a także z formacją teatralną Maybe Theatre Company. Za swój największy sukces uważa występ na Zmaganiach Jazzowych w 2006 roku, kiedy otrzymała specjalne wyróżnienie od przewodniczącego jury - Billego Harpera (wielkiej amerykańskiej gwiazdy jazzu).

źródło: http://www.bluesandfolkconnection.com/index.php?lang=pl

Artur Jurek (klawisze) – pianista, aranżer, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Brał udział w wielu festiwalach i wydarzeniach muzycznych (w ostatnich latach to między innymi: Sopot Molo Jazz Festiwal, Komeda Jazz Festiwal, Metropolia jest OK...). Wśród artystów i zespołów, z którymi miał przyjemność współpracować są: Przemysław Dyakowski, Joanna Knitter, Wojciech Staroniewicz, Adam Wendt, Dariusz Herbasz, Janusz Mackiewicz, Ian Gillan, Marianna Wróblewska, Maciej Miecznikowski, Polska Filharmonia Bałtycka, Polska Filharmonia Kameralna...

Pracował przy licznych sesjach nagraniowych, jako muzyk, aranżer, kompozytor, producent.

W ostatnich latach ukazały się m.in. : „30 lat minęło” - Mietek Blues Band - nominacja do Fryderyka 2010, „Take It Easy III” - Przemysław Dyakowski, „Big Beat Jazz” - Adam Wendt Power Set, „Second Face” - Paul Band,„Deer Project” - Maciek Jeleniewski - z udziałem Karen Edwards, Jarosława Śmietany, Wojciecha Karolaka.