Wielka premiera gry Monopoly edycja Gdańsk

Inne, Gdańsk

Data 15.11.2014 12:00
Miejsce Galeria Bałtycka
Miejscowość Gdańsk

Pomysł na prezent, zabawa z dziećmi, czas spędzony z rodziną, wartość edukacyjna, największa atrakcja podczas imprezy – to tylko kilka z wielu zalet, które płyną z najnowszej wersji gry Monopoly edycja Gdańsk. Premiera wyjątkowej planszy odbędzie się 15 listopada br. w gdańskiej Galerii Bałtyckiej.

Gdańsk jako pierwsze i jak na razie jedyne miasto w Polsce doczekał się swojej edycji kultowej gry. Na ten moment mieszkańcy Miasta Wolności czekali blisko pół roku, odkąd w maju poinformowano o pomyśle stworzenia wyjątkowej planszy, na której znajdą się miejsca i budynki nieodłącznie kojarzone z Gdańskiem.

Ostatnie kilka miesięcy to był bardzo intensywny czas. Z dużym poczuciem odpowiedzialności starałem się, aby na planszy znalazły się miejsca, które stanowią symbole Gdańska i odwiedzamy na co dzień, ale też takie, które będą atrakcyjne dla graczy przyszłych pokoleń. Wiemy już, co znajduje się na pierwszym i najdroższym polu planszy, ale całą planszę będziemy mieli okazję poznać dopiero podczas premiery gry – mówi Bartłomiej Sikorski z firmy Winning Moves, pomysłodawca przeniesienia Gdańska na planszę Monopoly.

Plansza wraz z kartami szansy, które zostały dostosowane do nowej edycji gry, zostanie zaprezentowana w sobotę, 15 listopada br. w Galerii Bałtyckiej w godzinach 12:00-16:00. W tym dniu będzie można zagrać w gdańską edycję Monopoly na olbrzymiej planszy, która zostanie przygotowana przed wejściem do sklepu Empik. Tym razem w rolę pionków wcielą się sami gracze, a do wyrzucania liczby oczek, potrzebnych do przesuwania się po kolejnych nieruchomościach, posłużą wielkie piankowe kostki do gry.

Jestem dumny, że to właśnie Gdańsk dołączył do elitarnego grona miast, które znalazły się na planszy najpopularniejszej na świecie gry obchodzącej za rok 80 jubileusz istnienia. To iście historyczne wydarzenie. Jedną z wielu zalet gry Monopoly jest jej uniwersalność – zakupiona czy otrzymana w prezencie, zostaje w rodzinie na kilka pokoleń – dodaje Bartłomiej Sikorski.

Oficjalne odsłonięcie planszy Monopoly edycja Gdańsk odbędzie się także w sobotę 15 listopada br. o godz. 15:00 podczas Targów GRA i ZABAWA w AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11. Również podczas tych targów, w dniach 15-16.11.2014 r. będzie można rozegrać partię gry na wielkiej planszy Monopoly edycja Gdańsk.

Gra będzie dostępna w wybranych punktach sprzedaży i on-line od 15 listopada br.

Facebook: https://www.facebook.com/GdanskMonopoly

Monopoly w liczbach:

  • pierwsza edycja została wydana w 1935r.
  • średni czas przebywania gry w rodzinie - co najmniej 2 pokolenia
  • ponad 90 edycji w najliczniejszej znanej kolekcji gry
  • najdłuższa gra trwała 70 dni