Koncert grupy SWANS | z USA | 3FoNIA | z PL| 2 GRUDNIA 2014 |

Koncerty, Gdańsk

Data 02.11.2014 12:51
Miejsce Klub B90
Adres ul. Elektryków
Miejscowość Gdańsk
Bilety 70 zł (przedsprzedaż) / 80 zł (w dniu koncertu)

SWANS

Wytwórnia Mute ogłosiła, że podpisała umowę ze Swans, które wydało 13 maja nową płytę, „To be Kind”. Album został wydany nakładem Mute i Young Gods Records (w USA).

Jak pisał Michael Gira:

„Właśnie skończyliśmy nowy album. W tym czasie, kiedy to piszę, krążek jest ostatecznie dopracowywany. Płyta będzie dostępna w edycji potrójnej na winylu, podwójnej CD i CD Delux, na której dodatkowo jest dołączony koncert na DVD. Oczywiście „To be Kind” będzie też dostępny w wersji cyfrowej. Co więcej, myślę o wydaniu materiału na „pędraku”, oczywiście w znakomitej jakości (to jednak ponad dwie godziny muzyki).

Produkcją albumu zajmowałem się sam, natomiast nagrywanie przejął stary, dobry John Congleton z Sonic Ranch w Teksasie, który też dopieścił ostatecznie płytę w swoim studiu w Dallas. Próby rozpoczęliśmy Sonic Ranch w październiku, a potem całą robotę dokończyliśmy w grudniu w studiu Johna w Dallas.”

Duża część materiału do tego albumu pochodzi z tournee Swans z lat 2012/2013, a reszta powstała w studiu i „okolicach”.

Cały krążek, w gruncie rzeczy, został sfinansowany dzięki wsparciu fanów Swans, którzy za pośrednictwem youngrecords.com, wspomogli swoją grupę (wydając dwupłytowy, unikatowy CD live album „Not here/ Not Now”.

Swans tworzą: Michael Gira, Norman Westberg, Christoph Hahn, Phil Puleo, Thor Harris and Christpher Pradica.

Na płycie gościnnie wystąpili: Little Annie (Annie wyśpiewała “Some things We do” w duecie z Julią Kent), St. Vincent (Annie Clark śpiewająca na całej płycie), Cold Specks (Al dodający swój wokal do „Bring the Sun”), Bill Rieflin (obecnie grający z King Crimson, udzielał się na bębnach, syntezatorach, gitarze i tak długo by wymieniać).

Swans, dowodzone przez Michaela Gira, powstało w 1982., a po rozstaniu w 1997. muzycy powrócili z oklaskiwanymi „My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky” (2010) i “The Seer” (2012).

Jak stwierdził Daniel Miller: “trudno wyrazić słowami, jak dobrze jest znowu pracować z Michaelem, a ich obecne koncerty przyćmiewają wszystko, co wcześniej widziałem i słyszałem”.

Mute Song współpracuje ze Swans od 2010., nie wspominając o klasyku „Children of God” wydanym przez tę wytwórnię w 1987.


3FoNIA

[img]2[/img]

Jednoosobowy projekt muzyczny, w którym głównym źródłem dźwięków jest kontrabas – naturalny, bądź preparowany**. Projekt ten pokazuje możliwości płynące z wszechstronnego zastosowania ‚klasycznego’ instrumentu, gdzie za pomocą autorskich technik wykonawczych zostaje on całkowicie przearanżowany na potrzeby muzyki współczesnej. Wszelkie preparacje instrumentu dokonywane są zarówno na poziomie akustycznym, jak i elektronicznym.

Podczas koncertu 3FoNI można spodziewać się kompozycji, oraz utworów improwizowanych z pogranicza współczesnej kameralistyki, ambientu, muzyki konkretnej, eksperymentu, awangardy. Pewne jest również to, że kontrabas będzie wykorzystany niezgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem.

Jacek Mazurkiewicz – kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan.

Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, PoliFolklorek Winylu, 3FoNIA). Gra piosenki z kwartetem Limboski, z którym nagrał trzy płyty. Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne.

Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Michael Zerang, Giridhar Udupa, Miya Masaoka, Mikolaj Trzaska, Patryk Zakrocki, Wacław Zimpel, Jerzy Mazzoll, Andrew Drury, Pulsarus, Słoma, Stanisław Soyka, TR Warsaw…

Więcej: www.facebook.com/jacek.mazurkiewicz