Koncert „Czarno-białe ślady” pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Koncerty, Gdańsk

Data 20.12.2014 19:00
Miejsce PGE ARENA Gdańsk
Adres Pokoleń Lechii Gdańsk 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety 50 i 30 zł

20 grudnia 2014 roku, o godzinie 19:00 na PGE ARENIE w Restauracji PGE ATOM Club, odbędzie się koncert „Czarno-białe ślady”. Wydarzenie jest dedykowane pamięci Grzegorza Ciechowskiego, którego 13 rocznica śmierci przypada 22 grudnia br.

Kameralny koncert odbędzie się na stadionie PGE ARENA w restauracji PGE ATOM Club z pięknym widokiem na murawę. Zapraszamy wszystkich fanów, chcących uczcić pamięć wokalisty Republiki- Grzegorza Ciechowskiego.
Podczas koncertu wystąpi dwóch liderów formacji rockowej Zbyszek Krzywański i Jacek Bończyk. Usłyszeć będzie można takie przeboje jak: „Biała flaga“ czy „Nie pytaj o Polskę“ oraz utwory Depresjonistów w aranżacjach ex-gitarzysty Republiki.
Do pierwszego spotkania Jacka Bończyka i Zbyszka Krzywańskiego doszło w marcu 2002 roku we Wrocławiu, kiedy w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej po raz ostatni zagrała Republika w spektaklu „Kombinat”. Po dwóch latach wspólnych poszukiwań duet autorski Bończyk, Krzywański nagrał płytę „Depresjoniści” (Pomaton EMI 2005), która została doceniona zarówno przez środowiska artystyczne, jak i publiczność. 

Następne lata upłynęły obu artystom na działaniach teatralnych, a ich rezultatem są liczne spektakle. W ramach pracy nad wszystkimi projektami ustalał się ostateczny skład zespołu, który wziął udział w nagraniach i działaniach koncepcyjnych wydawnictwa „Ideologia snu” (Agora 2010). Płyta zyskała świetne recenzje, a zespół zagrał koncert w studio radiowej Trójki, który został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy.

Koncert organizowany jest wspólnie przez Fundację Róbmy swoje dla kultury i operatora stadionu Arena Gdańsk Operator sp. z o.o.

Po koncercie zapraszamy Państwa na After Party do T29 Restaurant & Sports Pub

Bilety na koncert można nabyć:

  • na stronie: eventim.pl

  • na stadionie PGE ARENA – w recepcji FUN ARENY

  • bezpośrednio przed koncertem

W dniu koncertu Parking P1 - płatny 5 zł

Biogramy artystów:

Jacek Bończyk- aktor, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Wokalista i gitarzysta formacji rockowej Bończyk/Krzywański. Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie.             Ma na swoim koncie kilka recitali: „Piosenki kilku Francuzów“ (2000), „Tango Kameleon“ (2002),„Recital na piano i bass“ (2009), „Mój Staszewski“ (2012) oraz „Resume“ (2013).    Pisze teksty dla różnych wykonawców m.in. dla Katarzyny Groniec i Michała Bajora. Nagrał kilka płyt m.in. „Następny“ (2001), „Tango Kameleon“ (2003), „Depresjoniści“ (2005), „Raj“(2008), „Ideologia snu“, „Dzieci Hioba“ (2010), „Mój Staszewski“ (2012).      

Od kilku lat spełnia się także w roli scenarzysty i reżysera koncertów i spektakli teatralnych: m.in. „Terapia Jonasza“ w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, „Obywatel“ w Teatrze im. Horzycy w Toruniu, „Kot w butach“, „Walc na trawie“, „Nie dorosłem“ – w stołecznym Teatrze Syrena , „Singielka“  w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej czy „Zorro“ w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Jest twórcą cenionych spektakli poetyckich: m.in. „Wersety panteisty“, „O aniołach innym razem“, „1944 – Miasto - 2012“, „Total Niemen czyli o czym trąbodzwonisz“.

[img_r]2[/img_r]

Zbigniew Krzywański- polski gitarzysta i kompozytor. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV[3]. Swoją karierę zawodową zaczął jako gitarzysta zespołu Republika z Grzegorzem Ciechowskim, Sławomirem Ciesielskim, Pawłem Kuczyńskim oraz w okresie późniejszym (lata 90) z Leszkiem Biolikiem. Jest współkompozytorem (łącznie z Grzegorzem Ciechowskim) wielu piosenek Republiki np. Mamona, My Lunatycy. Pracował wspólnie z Jackiem Bończykiem nad płytą Depresjoniści. Obecnie gra w zespole Bończyk/Krzywański. Współpracuje także z polskim radiem i telewizją przy produkcjach muzycznych. Laureat Złotej Maski za sezon teatralny 2012-2013 za muzykę do musicalu Zorro libretto Jacek Bończyk Teatr Muzyczny w Łodzi.