Ras Paddy & The Rockas + guests

Koncerty, Gdynia

Data 20.12.2014 20:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres ul. Świętego Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety Już wkrótce

Zasłużony, wywodzący się jeszcze z Gdańskiej Sceny Alternatywnej, trójmiejski skład Ras Paddy & The Rockas wystąpi 20 grudnia w gdyńskim "Uchu" w przedświątecznym koncercie dedykowanym miłośnikom muzyki transowej z gatunku roots-reggae. Na tym niecodziennym występie zespół będzie gościł wokalistów z Mauritiusa i Senegalu, którzy wspólnie wykonają oryginalne kompozycje, reprezentujące różne odmiany tego nurtu.

Muzykę Ras Paddy & The Rockas cechuje wypracowany na przestrzeni lat styl, jest dojrzała rytmicznie i zaangażowana w sferze tekstowej. Nawiązuje do klasyków gatunku takich jak Burning Spear, Black Uhuru, Alpha Blondy, Toure Kounda i innych. Muzycy od dłuższego czasu współpracują z dub-masterami młodszego pokolenia, dzięki czemu koncerty są wzbogacone nowoczesnymi efektami sztuki dub. Jedna z kompozycji RP&TR została umieszczona przez Antenę Krzyku w zestawieniu "Dub Out of Poland Part 3". Aktualnie zespół przygotowuje materiał na płytę.

Skład:

Rasta Nation - śpiew

Góo Ba - śpiew, melorecytacja, gitara

Ras Paddy - melodeklamacja, śpiew

Darek - instr. klawiszowe

Mirek- bas

Karlos - perkusja

Marten - gitara

Piotrek - instr. klawiszowe

Rodriguez - instrumenty perkusyjne

Współpraca: Kadubra (dub), Janek - konsoleta, mix.

TARABAN

Wieloosobowa grupa perkusyjna. Jej liderem jest Sławomir "Rodriguez" Porębski - muzyk perkusjonista, występujący od ponad 30-lat w Polsce i poza jej granicami, w składzie zespołów Ras Paddy & Rockas, Ikenga, No Limits, Leszcze, Orquesta Samba Picante, Cafe Y Son i wielu, wielu innych. Repertuar zespołu Taraban to rodzaj muzycznej podróży dookoła świata. Odnaleźć w nim można zarówno inspiracje tradycjami muzycznymi z odległych zakątków Ziemi, jak i współczesne rytmy. Formacja ta, oprócz działalności estradowej (występowali między innymi na kilku edycjach Przystanku Woodstock), znana jest z udziału w rozlicznych imprezach plenerowych i sportowych, paradach, festynach oraz spektaklach teatralnych. Ważnym aspektem działalności grupy jest uczestnictwo w akcjach charytatywnych wspomagających rozmaite organizacje i stowarzyszenia, szczególnie te działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

BILETY: wkrótce!