State Urge

Koncerty, Gdynia

Data 01.02.2015 20:00
Miejsce Atlantic
Adres 3 Maja 28
Miejscowość Gdynia
Bilety 20 zł

1 lutego odbędzie się koncertowa premiera najnowszej płyty zespołu State Urge - "Confrontation"! Będzie to spektakl, który z powodzeniem można nazwać wizualno-muzycznym.

Projekcje, specjalnie przygotowane oświetlenie oraz - oczywiście - muzyka stworzą razem atmosferę, którą próżno szukać na zwykłych koncertach zespołów rockowych. To wydarzenie absolutnie wyjątkowe.

Oprócz całego materiału z najnowszej płyty, będzie można usłyszeć również starsze kompozycje oraz kilka niespodzianek.

O zespole:

Gdyński zespół State Urge istnieje na scenie muzycznej od pięciu lat. To wystarczyło na wydanie dwóch albumów długogrających, dwóch EPek i tyleż samo singli. Zdobywając pozytywne recenzje zarówno w kraju jak i za granicą, dwukrotnie wygrywając trójmiejską FAMĘ, grając prawie setkę koncertów (w tym trzykrotnie na żywo na antenie Radia Gdańsk), goszcząc w eterze Programu Trzeciego Polskiego Radia (m. in. w audycji Piotra Kaczkowskiego) i innych rozgłośni radiowych - udało im się solidnie namieszać w światku muzycznym. Ich debiutancki album został m.in. uhonorowany nagrodą za najlepszy polski album muzyki progresywnej 2013 roku. Swoją muzykę określają jako "white rock", co w istocie jest interesującym połączeniem rocka progresywnego, art rocka i luźniejszych form muzyki alternatywnej.

Co ważne, ich twórczość może zasmakować każdemu, kto odznacza się choćby niewielką wrażliwością muzyczną, bowiem mimo ambitnych aranżacji jest to muzyka uniwersalna, a przede wszystkim głęboko szczera. Warto wspomnieć, że zespół przykłada bardzo dużą wagę do swoich koncertów, które dzięki konsekwentnemu wizerunkowi scenicznemu i zainteresowaniem zespołu technikami scenicznymi, wciągają słuchaczy w niezwykłą przestrzeń malowaną dźwiękiem, obrazem i światłem.

"Confrontation" - bo taki tytuł nosi drugie, długogrające wydawnictwo zespołu State Urge - to album koncepcyjny mówiący o trudzie podejmowania ważnych, życiowych decyzji. To historia człowieka, który zmaga się z samym sobą próbując rozwikłać wewnętrzne dylematy, co jednak nieuchronnie prowadzi do otwartej konfrontacji zarówno z otoczeniem, jaki i ze swoją osobowością. Czy uda mu się odnaleźć równowagę między oczekiwaniami a rzeczywistością, czy podda się pokusie ucieczki przed odpowiedzialnością? W końcu z każdej, nawet przegranej, walki można powstać jeszcze silniejszym.

Płyta pod patronatem Radia Gdańsk, zrealizowana przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego