14.07.2015 10:20 0 Sławomir Gojka

Kadetki UKS Zatoka 95 Puck z awansem do finałów mistrzostw Polski

mat. prasowe

Przez dwa dni (11 i 12 lipca) w Kamieniu Krajeńskim (woj. kujawsko-pomorskie) odbywał się półfinał mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii kadetek. Wspaniale udały się te zawody siatkarkom z UKS Zatoka 95 Puck, które wywalczyły awans do najlepszej „szesnastki” w Polsce.

Julia Paszke i Agata Ceynowa wywalczyły awans na turniej finałowy mistrzostw Polski, który rozpocznie się 21 lipca w Mysłowicach. Dziewczęta w nagrodę będą mieszkać w czterogwiazdkowym hotelu na koszt organizatorów turnieju, gdyż rozgrywki traktowane są prestiżowo, jako finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Siatkówce Plażowej.

W rozgrywkach półfinału mistrzostw Polski wzięło udział 16 par, z czterech województw (pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego). Tylko pierwsze cztery zespoły mogły awansować dalej.

Nasze dziewczęta zaczęły turniej bardzo nerwowo, co spowodowało, że przegrały pierwsze spotkanie z siatkarkami ze Środy Wielkopolski. Jednak wygrały 3 kolejne pojedynki i awansowały do wielkiego finału, gdzie uległy 2:0 PTPS Piła.

W rozgrywkach wzięły udział także dwie inne pary z UKS Zatoka 95 Puck: Karolina Budzisz i Zuzanna Herrmann oraz Patrycja Parchem i Magdalena Korth. Dziewczętom mimo ogromnej ambicji nie udało się przebrnąć do dalszych rozgrywek.